Společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (Enec) a její spoluvlastněné dceřiné společnosti – firmy Nawah Energy Company (Nawah) a Barakah One Company (BOC) – podepsaly celkem tři dohody s korejskými podniky. Společnosti Enec a Korea Electric Power Corporation (Kepco) v říjnu 2016 podepsaly dohodu o společných podnicích, jež učinila společnost Kepco menšinovým akcionářem ve firmách Nawah a BOC.

jaderná energie - Spojené arabské emiráty a Jižní Korea rozšiřují spolupráci - Ve světě (Enec Kepco NF March 2018 460 Kepco NF) 1
Podpis dohody (zdroj: WNN)

Společnost Kepco buduje čtyři reaktory s designem APR-1400 v jaderné elektrárně Barakah, která se nachází v regionu Al Dhafra ve státě Abú Zabí. Všechny čtyři jednotky mají být podle plánu dokončeny do roku 2020.

Dne 26. března podepsaly společnosti Enec a Kepco Nuclear Fuel memorandum o porozumění pro spolupráci v oblasti jaderného paliva a při rozvoji zámořského podnikání; firmy Nawah a Kepco Engineering and Construction podepsaly smlouvu o technické podpoře jaderné elektrárny Barakah do roku 2030; a společnost Kepco souhlasila s chartou pro společnou obchodní spolupráci s firmou BOC, a to za účelem posílení spolupráce v oblasti celého jaderného cyklu – od plánování a výstavby až po provoz.

„Oba společní partneři a jejich dceřiné společnosti nadále vytvářejí nové způsoby spolupráce a formují jedinečné mezinárodní partnerství pro průmysl v oblasti jaderné energie,“ prohlásila dne 4. dubna společnost Enec.

Společnost Kepco uvedla v samostatném prohlášení, že bude schopna zvýšit konkurenceschopnost svého reaktorového designu APR-1400 „tím, že využije bohaté finanční zdroje Spojených arabských emirátů na zámořském trhu s technologiemi pro jaderné elektrárny“.

Jihokorejský prezident Mun Če-in a šejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan, korunní princ Abú Zabí, se dne 26. března zúčastnili slavnostní ceremonie při příležitosti dokončení výstavby prvního jaderného reaktoru ve Spojených arabských emirátech.

První fáze předprovozních testů již byla v prvním bloku JE Barakah dokončena. Další fáze předprovozních testů vyžaduje, aby bylo do reaktoru založeno palivo, přičemž může začít až poté, co společnost Nawah obdrží provozní licenci.

Druhý blok jaderné elektrárny Barakah je nyní dokončen z 92 %, třetí blok z více než 81 % a čtvrtý blok z více než 67 %.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..