Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem plzeňské akciové společnosti Škoda JS je od 1. dubna pětapadesátiletý Vladimír Poklop. Dosud byl členem představenstva a ředitelem divize Inženýring. Nahradí Josefa Perlíka, který firmu vedl od ledna 2016 a zůstává v ní do 26. dubna členem představenstva. ČTK to řekl mluvčí podniku Jan Stolár. Škoda JS se 62 let orientuje na jadernou energetiku a hrála klíčovou roli při stavbě všech českých a slovenských jaderných bloků.

jaderná energie - Škodu JS vede nový ředitel a šéf představenstva Vladimír Poklop - V Česku () 1
Vladimír Poklop. (Zdroj: Technickytydenik.cz)

Poklop absolvoval Vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni. Kariéru zahájil ve firmě ZES (nyní ŠKODA JS) v roce 1985, kde se podílel na zprovoznění slovenské jaderné elektrárny Mochovce. V letech 1989 až 2014 pracoval ve vedoucích funkcích Škody Praha a Škody Praha Invest, například při výstavbě jaderných bloků v Temelíně. Řídil přípravu a start budování paroplynového zdroje 880 MW v Počeradech, pracoval na projektu zvýšení výkonu jaderných bloků v Dukovanech. V roce 2014 se stal jednatelem a ředitelem úseku realizace nově vzniklé ČEZ Engineering, od roku 2016 byl ředitelem divize inženýring Škody JS.

Poklop v úterý uvedl, že chce navázat na úspěšné minulé období společnosti, která patří k lídrům českého průmyslu. „Strategickým záměrem je i nadále primárně rozvíjet oblast jaderné energetiky. Kromě aktivit v Česku chceme úspěšně dokončit stávající velké projekty na Slovensku a v Maďarsku a pokračovat tam v práci na nových projektech,“ uvedl.

Plzeňské strojírny plánují rozšíření výroby vlastních kontejnerů na vyhořelé jaderné palivo a chtějí získat silnou pozici v oblastech technologických dodávek, inženýringu i EPC projektů (zajišťuje projekt, dodávku i výstavbu investičních celků) na dalších trzích.

„Dozorčí rada Škody JS vysoce ocenila práci bývalého generálního ředitele a předsedy představenstva Josefa Perlíka. Pod jeho vedením vykázal podnik stabilní růst klíčových ukazatelů a podíl exportu na tržbách se v tomto období výrazně zvýšil,“ uvedl Stolár.

Škoda JS, dříve Jaderné strojírenství, měla za rok 2016 zisk před zdaněním 178 milionů Kč a utržila 4,4 miliardy Kč. Vývoz do 16 zemí, zejména na Slovensko, tvořil 56 procent.

Firma je od roku 2004 součástí ruské skupiny OMZ z oblasti těžkého strojírenství, který se zaměřuje na inženýring, výrobu, prodej a servis zařízení pro jadernou energetiku, ropný a plynárenský průmysl, důlní techniku a výrobu speciálních ocelí.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

1 Comment

    Přeji z celého srdce Škodě JS , aby její provoz co nejméně v budoucnu brzdila protiruská sankční politika. Házet klacky pod nohy poctivým lidem z politických důvodů , to je celkem ubohé. Známe to už z časů totality. Ta doba se vrátila.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..