Indie jedná s Rosatomem o výběru typu reaktoru pro novou jadernou elektrárnu ruské konstrukce. Sdělil to informační agentuře Interfax indický velvyslanec v Rusku, Pankaj Saran.

jaderná energie - Indie vybírá lokalitu a typ reaktorů pro novou jadernou elektrárnu - Nové bloky ve světě (stavba 740) 1
Betonování základů reaktorové budovy 3. bloku JE Kudankulam, které proběhlo v červnu 2017. (Zdroj: Rosatom)

„Rozhodnutí o tom, že se bude stavět další elektrárna za pomoci Rosatomu, již padlo (Pozn. v roce 2017). Nyní jednáme o tom, jaký typ reaktoru bude použit,“ řekl Saran. Dodal, že indická vláda se nyní velice intenzivně zabývá výběrem lokality pro nové bloky. „Provádíme vnitřní průzkum vhodných lokalit. Hledáme takovou, která bude splňovat technické a ekologické požadavky. Přihlížíme i k přírodním faktorům,“ řekl velvyslanec.

Generální ředitel Rosatomu, Alexej Lichačov, dříve oznámil, že lokalita pro novou elektrárnu v Indii byla vybrána a diskuze je zaměřena na hodnocení jejích podmínek a počtu bloků, které v ní lze postavit. Přesnou lokalitu ale nejmenoval. V indických médiích byl zmiňován stát Ándhrapradéš.

V září 2017 během summitu zemí BRICS potvrdila Indie své plány na výstavbu další jaderné elektrárny s ruskými reaktory. V současnosti Rosatom v Indii staví II. a III. část jaderné elektrárny Kudankulam s reaktory VVER-1000. Roadmap spolupráce obou zemí v jaderné energetice předpokládá, že na území Indie bude postaveno celkem 12 bloků s reaktory VVER, z toho 8 v lokalitě Kudankulam.

Zdroj: Atomic-energy.ru

O autorovi

admin

jaderná energie - Korejský velvyslanec navštívil Řež - Nové bloky ve světě (rez 4852 20180315 152251 1024) 2
Předcházející článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..