Jaderná elektrárna James A Fitzpatrick, která měla být uzavřena před rokem, dnes pohání významné investice do místních podniků ve státě New York, uvedla dne 5. února společnost Exelon. V roce 2017 bylo investováno více než 15 milionů dolarů do kapitálových projektů na podporu dlouhodobého provozu této jaderné elektrárny.

jaderná energie - Zachráněná elektrárna ve státě New York pohání místní investice - Ve světě (fitzp 460) 1

Firma Entergy, bývalý vlastník JE James A Fitzpatrick, v roce 2016 oznámila, že v lednu loňského roku uzavře tuto jednoblokovou elektrárnu – i přesto, že provozní licenci má platnou až do roku 2034 – kvůli ekonomickým podmínkám. Nicméně stát New York následně přijal energetickou koncepci Clean Energy Standard (CES), jež podporuje pokračující provoz současných jaderných kapacit. Po přijetí této koncepce se společnost Exelon dohodla na odkoupení a provozování této jaderné elektrárny v hodnotě 110 milionů dolarů. Společnost Exelon v New Yorku již provozu dvě další jaderné elektrárny – RE Ginna a Nine Mile Point – které před přijetím koncepce CES rovněž čelily hrozbě předčasného uzavření.

 „V roce 2017 jsme slíbili investovat více než 400 milionů dolarů do našich jaderných elektráren ve státě New York prostřednictvím výdajů na doplňování paliva a dalších investic – a svůj slib jsme dodrželi,“ prohlásil Chris Mudrick, senior viceprezident podniku Northeast Operations spadajícího pod společnost Exelon. „V rámci této investice jsme spolupracovali s několika menšími podniky a podniky vlastněnými ženami ze státu New York – k prospěchu komunity, aby JE Fitzpatrick byla prvotřídním zařízením, které bude schopné i nadále poskytovat čistou energii pro New York i v nadcházejících letech.“

Kapitálové projekty v celkové hodnotě více než 15,2 milionu dolarů byly zahájeny v minulém roce, aby se JE Fitzpatrick zrekonstruovala pro dlouhodobý provoz. Mezi tyto projekty patří bezpečnostní vylepšení parkovišť a pěších zón; různá vylepšení vybavení a obecné přebudování areálu elektrárny.

Práce probíhají také na nové vstupní budově v hodnotě 2,9 milionu dolarů, která zajistí efektivnější a bezpečnější vstup personálu, a to zejména během odstávek pro výměnu paliva, kdy se k zaměstnancům pracujícím v elektrárně na plný úvazek připojuje přibližně 1 000 dalších pracovníků.

Od přijetí právních předpisů koncepce CES společnost Exelon investovala více než 180 milionů dolarů v rámci odstávek v jaderných elektrárnách Ginna a Nine Mile Point – včetně nového paliva, kapitálových modernizací a výdajů při provádění odstávek – a pomohla financovat výdaje na odstávku pro výměnu paliva ve výši přesahující 130 milionů dolarů v JE Fitzpatrick.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..