Společnost China Techenergy Corp (CTEC), dceřiný podnik firmy China General Nuclear (CGN), nedávno podepsala dohodu ohledně spolupráce s jihokorejskou společností Doosan Heavy Industries and Constructionna na podporu vlastních instrumentálních a řídicích produktů (instrumentation and control – I&C). Společnost CTEC také podepsala kontrakt na dodávku náhradních systémů řídicích tyčí do čtyř korejských jaderných reaktorů.

jaderná energie - Spolupráce mezi společnostmi CTEC a Doosan na I&C řešeních - Ve světě (CGN Doosan January 2018 460 CGN) 1
Podpis dohody (zdroj: WNN)

Společnosti Doosan a CTEC podepsaly dohodu o spolupráci a kontrakt v čínském městě Šen-čen (pinyin: Shenzhen) v provincii Kuang-tung (pinyin: Guangdong) dne 29. ledna.

Kontrakt požaduje, aby společnost CTEC dodala náhradní systémy pro řídicí tyče pro třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Kori a pro první dva bloky JE Hanbit.

Společnosti CTEC a Doosan zahájily jednání počátkem roku 2016 a v listopadu téhož roku podepsaly memorandum o porozumění. Podrobnosti o jejich spolupráci byly dokončeny v prosinci minulého roku.

V prohlášení firma CGN uvedla: „Slavnostní podepsání značí začátek dlouhodobé oboustranné spolupráce. Společně budeme pracovat na budování jaderných elektráren do stěžejních projektů, a poté nabídneme globálním trhům kompletní digitální I&C systémy a řešení pro řídicí tyče.“

Produkty I&C společnosti CTEC byly použity v několika čínských jaderných elektrárnách, včetně jaderných elektráren Ta-ja Pa (pinyin: Daya Ba), Čchin-šan (pinyin: Qinshan), Chung-jen-che (pinyin: Hongyanhe), Ning-te (pinyin: Ningde), Jang-ťiang (pinyin: Yangjiang), Fang-čcheng-kang (pinyin: Fangchenggang) a Š‘-tao Paj (pinyin: Shidao Bay).

Společnost Doosan je významným dodavatelem pro jadernou energetiku a podílí se na výstavbě elektráren v Číně, Jižní Koreji, Spojených arabských emirátech a Spojených státech amerických.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..