Společnost Pacific Gas and Electric Company (PG&E) a její partnerské strany oznámily, že přijaly rozhodnutí kalifornské komise California Public Utilities Commission (CPUC) o tvalém odstavení jaderné elektrárny Diablo Canyon. Společnost má v úmyslu stáhnout svoji žádost u americké regulační komise Nuclear Regulatory Commission o obnovení provozní licence pro tuto elektrárnu.

jaderná energie - Společnost PG&E přijala rozhodnutí o JE Diablo Canyon - Ve světě (Diablo Canyon 460 PGE) 1
JE Diablo Canyon (zdroj: WNN)

Komise CPUC v lednu schválila žádost společnosti PG&E ohledně uzavření JE Diablo Canyon – jediné jaderné elektrárny v Kalifornii – do roku 2025, avšak zamítla návrhy společnosti na pořízení nových zdrojů, jež by nahradily výkon JE Diablo Canyon. Komise rovněž odmítla žádost o poskytnutí finančních prostředků pro program na zmírnění dopadu na komunitu.

Společnost PG&E učinila dne 9. února oznámení, po tom, co všechny strany ve svém společném návrhu – včetně odborů a ekologických skupin – oznámily rozhodnutí komisi CPUC.

Společnost PG&E bude nyní pokračovat ve zřizování skupiny pro spolupráci s komunitou. Tato skupina bude zajišťovat vstupní data a šířit informace určené komunitě, aby pomohla informovat o plánu vyřazování této dvoublokové jaderné elektrárny z provozu, uvedl podnik.

 „Společnost PG&E zůstává zaměřená na bezpečný provoz jaderné elektrárny Diablo Canyon až do konce jejích stávajících licencí, které vyprší pro první blok v roce 2024 a pro druhý blok v roce 2025“, prohlásila společnost.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..