Energetické Třebíčsko na pracovní misi zjišťuje, jak KHNP podporuje a spolupracuje se regionem.

jaderná energie - Energetické Třebíčsko: Jednání v Jižní Koreji se starostou Ulju-gun - Nové bloky v ČR (193normal 740) 1
Z jednání zástupců regionu a firem v Jižní Koreji. (Zdroj: Energetické Třebíčsko)

Zástupci regionu a firem se dnes setkali v Jižní Koreji se starostou Ulju–gun panem Jang-Yul Shin. Díky existenci elektrárny se tento region stal finančně nezávislým, získal různé podpory v řádech milionů euro od KHNP a také využívá daňové úlevy. Richard Horký, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, se korejského starosty ptal na postoj veřejnosti vůči jaderným elektrárnám. Pan Shin odpověděl, že díky maximálnímu důrazu na bezpečnost provozu jsou reaktory vnímány pozitivně. Předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš popsal situaci výběru dodavatele výstavby v ČR a vzájemně si vyměnili poznatky ohledně podpory provozovatelů reaktorů v regionu.

Poté delegace zavítala do sídla KHNP, kde je přijal CEO KHNP Jun Youngtaik. S prezidentem KHNP se zástupci regionu neviděli poprvé. Setkali se vloni v srpnu v Náměšti nad Oslavou při závěrečném ceremoniálu dobrovolnických dní korejských studentů a zaměstnanců KHNP. Členem české delegace je také Martin Pazúr, generální ředitel společnosti NUVIA, která s KHNP spolupracuje. Dále starosta Dukovan Miroslav Křišťál a starosta Rouchovan Vladimír Černý.

V Jižní Koreji je 24 reaktorů, které zajišťují téměř třetinu spotřeby energie v zemi.

Zdroj: Energetické Třebíčsko

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..