Nový mobilní prostředek pro radiační průzkum NuRMS společnosti NUVIA byl prezentován v areálu chemické laboratoře Hasičského záchranného sboru v Tišnově u Brna. Vestavba radiačního monitorovacího systému do zásahového vozidla HZS byla dodána pro Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Vedle zástupců ředitelství HZS se akce zúčastnili hosté ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Státního ústavu radiační ochrany, Nadace ČEZ, která podpořila pořízení monitorovacího systému, a další hosté.

jaderná energie - Dodávka mobilního monitorovacího systému jednotkám Integrovaného záchranného systému - V Česku (tisnov 201802 1a) 1
Mobilní prostředek pro radiační průzkum NuRMS. (Zdroj: Nuvia)

Systém je určen pro monitorování radiační situace v zónách havarijního plánování jaderných elektráren, ke kontrole evakuačních tras z ohrožených prostorů a tras přesunu jednotek do místa zásahu v zónách havarijního plánování.

Prezentace vozidla byla rozšířena o živou ukázku jeho součinnosti s bezpilotním leteckým prostředkem rovněž vybaveným systémem na odhalení radioaktivních látek DRONES-G, který NUVIA vyvinula ve spolupráci s Vojenským technickým ústavem.

Celá akce proběhla úspěšně z hlediska bezchybnosti provedení i projeveného zájmu specialistů, kteří se denně pohybují v terénu.

Zdroj: Nuvia

jaderná energie - Dodávka mobilního monitorovacího systému jednotkám Integrovaného záchranného systému - V Česku (tisnov 201802 4) 2
Interiér vozidla. (Zdroj: Nuvia)
O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..