Dne 30. ledna 2018 se na Ministerstvu průmyslu a obchodu uskutečnilo první jednání Stálého výboru pro jadernou energetiku (SVJE) v tomto roce. Jednalo se již celkově o sedmé jednání tohoto Výboru. Jednání předsedal ministr průmyslu a obchodu Ing. Tomáš Hüner.

jaderná energie - 7. jednání Stálého výboru pro jadernou energetiku - Nové bloky v ČR (DSC7165 1024) 1
Nový ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner. (Zdroj: MPO)

Primárním účelem svolání tohoto Stálého výboru bylo navázání stávajícího Výboru s novým ministrem průmyslu a obchodu. V souvislosti s nástupem nové vlády došlo k personálním změnám jak členů Výboru, tak i v jednotlivých pracovních skupinách. Stálý výbor v této souvislosti potvrdil úkoly, které je třeba v souvislosti s realizací výstavby nového jaderného zdroje v ČR naplnit.

Na jednání byla diskutována a připomínkována roční zpráva vládního zmocněnce pro jadernou energetiku o stavu naplňování Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR v roce 2017. Zprávu následně schválí vláda ČR. Důležitým bodem tohoto jednání byla diskuse týkajících se investičních modelů výstavby nového jaderného zdroje a možných způsobů výběru dodavatele. Další zasedání Stálého výboru se uskuteční v březnu.

Zdroj: MPO

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..