jaderná energie - New Areva mění svůj název na Orano - Ve světě (weareOrano 740) 1
Nové logo společnosti. (Zdroj: Orano.group)

 

Orano se zaměřuje na vývoj materiálů pro jadernou energetiku a nakládání s radioaktivními odpady. Zabývá se těžbou, konverzí a obohacováním uranu, přepracováním použitého jaderného paliva, jadernou logistikou, vyřazováním jaderných zařízení z provozu a inženýringem.

Skupina zaměstnává 16 000 lidí, její příjmy dosahují 4 miliard eur (zhruba 100 miliard korun) a jejího portfolio zakázek má hodnotu 31,8 miliard dolarů (asi 800 miliard korun).

Její strategický plán se soustředí na tři body: v roce 2020 získávat přes 30 % příjmů v Asii (dnes je to 20 %), v letošním roce dosáhnout kladného cash flow a zajistit, že v roce 2020 bude více než polovina zaměstnanců působit v oblasti poskytování služeb. Orano uvedla, že do roku 2025 plánuje investovat do svých výrobních podniků 1,8 miliardy eur (přibližně 46 miliard korun).

Nový název je podle společnosti odvozen od Ouranos, což je původně řecký bůh známý v řecké mytologii jako Uranus, podle nějž je pojmenovaná planeta Uran. Dal jméno také prvku uranu, který tvoří jádro aktivit této společnosti.

„Orano symbolizuje nový začátek,“ řekl generální ředitel společnosti Philippe Knoche. „Nový začátek, který jsme připravovali několik let. Stanovili jsme novou organizační strukturu a nový obchodní, strategický a sociál plán. Naše nová identita je přirozeným důsledkem všech těchto zmíněných věcí.“

Dodal: „Náš nový název symbolizuje také naše přesvědčení, že jaderná energetika má budoucnost, protože je konkurenceschopným a nízkoemisním zdrojem energie, který dává mnoha lidem práci. Orano má všechny předpoklady k tomu, aby v tom hrála klíčovou roli. Máme velké ambice stát se v příštím desetiletí lídrem na poli produkce a přepracování jaderných materiálů, nakládání s radioaktivním odpadem a demontáže vysloužilých jaderných zařízení. Plně důvěřuji naší schopnosti dát jaderné energetice hodnotu, kterou si zaslouží.“

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..