Český velvyslanec v Jižní Koreji Tomáš Husák navštívil hlubinné úložiště nízko a středně aktivních odpadů v Kjongdžu. Oznámila to na svém webu 15. ledna korejská společnost Korean Radioactive Waste Agency (KORAD), která má v Jižní Koreji na starosti nakládání s radioaktivními odpady.

jaderná energie - Český velvyslanec na návštěvě v korejském úložišti radioaktivních odpadů - Back-end (2018011515159976281571 1024) 1
Český velvyslanec v Jižní Koreji Tomáš Husák a prezident společnosti KORAD Sung-Soo Cha . (Zdroj: KORAD)

Zaměstnanci společnosti KORAD předvedli Husákovi podzemní prostory určené k ukládání nízko a středně aktivních odpadů a přepravní trasy, po kterých se odpad přesouvá, než bude definitivně uložen. Seznámili ho také se způsoby, kterými je zajišťována bezpečnost úložiště, a programy pro zajištění přijatelnosti veřejností.

V prosinci 2017 uzavřela společnost KORAD s českou Správou úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) memorandum o spolupráci, podle kterého budou sdílet know-how v oblasti hlubinných úložišť vysoce aktivních odpadů.

Prezident společnosti KORAD Sung-Soo Cha návštěvu českého velvyslance komentuje: „Budeme spolupracovat s technologickými lídry jako Česko a Francie, aby ukládání radioaktivních odpadů probíhalo hladce a abychom byli schopni splnit své povinnosti při demontáži uzavřených jaderných elektráren.“

Zdroj: KORAD.or.kr

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..