Třetí blok jihokorejské jaderné elektrárny Shin Kori s reaktorem APR-1400 má za sebou svůj první rok provozu, aniž by jej bylo nutné odstavit. Oznámila to 12. ledna 2018 státní společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP).

jaderná energie - 3. blok JE Shin Kori má za sebou první rok bez odstávky - Nové bloky ve světě (shin kori unit3a4 1 740) 1
V popředí je 3. blok JE Shin Kori, který byl ve výstavbě od roku 2008 do roku 2016. (Zdroj: KHNP)

Elektrárna Shin Kori se nachází poblíž města Ulsan, cca 410 kilometrů od Soulu. Ve starší části elektrárny, která vystupuje pod názvem Kori, jsou v provozu tři bloky postavené americkými společnostmi (nejstarší blok byl odstaven v červnu 2017) a v novější části Shin Kori pracují dva bloky typu OPR-1000 a jeden APR-1400. Poslední jmenovaný blok patří k pokročilým tlakovodním reaktorům a kromě Jižní Korey probíhá jeho výstavba také v jaderné elektrárně Barakah ve Spojených arabských emirátech.

Nejnovější blok má za sebou první cyklus svého provozu, který proběhl bez technických problémů a který trval 389 dní. Od svého spuštění v prosinci 2016 vyrobil 13,73 TWh elektřiny, uvedla KHNP.

Zdroj: Yonhapnews.co.kr

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..