Sobota, 24 října
Shadow

Společnost L3 MAPPS poskytne firmě EDF Energy další simulátory

Společnost L3 MAPPS se smluvně zavázala, že dodá firmě EDF Energy Nuclear Generation dva simulátory do její akademie Nuclear Power Academy ve Spojeném království. Tento projekt je v plném proudu a oba simulátory budou uvedeny do provozu v prvním čtvrtletí roku 2018, uvedla dne 5. prosince společnost sídlící v kanadském Montrealu.

Jedno stanoviště simulátoru (zdroj: WNN)

Oba tyto simulátory – založené na modelech jaderné elektrárny Sizewell B vyvinutých společností L3 MAPPS – budou na platformách s operačním systémem Windows pracujících se simulačním prostředím Orchid společnosti L3.

Fima EDF Energy otevřela v lednu loňského roku svůj zmodernizovaný výcvikový simulátor v JE Sizewell B. Smlouvu o provedení této modernizace získala společnost L3-MAPPS v září roku 2014. Jaderná elektrárna Sizewell se nachází v anglické lokalitě Suffolk.

Michael Chatlani, viceprezident marketingu a prodeje pro energetické systémy a simulaci společnosti L3 MAPPS, řekl v prohlášení ze dne 5. prosince, že simulační technologie společnosti je již využívána v šesti zařízeních firmy EDF Energy.

Phil Robinson, vedoucí pro výcvik ve firmě EDF Energy, prohlásil, že nové simulátory v akademii Nuclear Power Academy v lokalitě Barnwood v Gloucesteru „zvýší naše robustní školení“ a „podpoří provozní bezpečnost a znamenitost“.

Výcvik operátorů bude propojen se simulací elektrárny prostřednictvím polí Orchid Touch Interface – jedním simulátorem s devíti stanovišti a druhým se šesti stanovišti – podle prohlášení společnosti. Každé stanoviště využívá tři velké monitory s dotykovým displejem s rozlišením full HD, aby se zobrazily prakticky používané virtuální ovládací panely v téměř reálné velikosti.

Oba simulátory budou také vybaveny rozsáhlými nástěnnými obrazovkami zobrazujícími vizualizační systémy ve 2D a 3D pro interaktivní zobrazení dodávek páry na jaderné elektrárně, které komunikují se simulací elektrárny. Instruktoři budou moci ovládat a sledovat simulaci pomocí Orchid Instructor Station ze stolních stanic a bezdrátových tabletů.

Firma EDF Energy, dceřiný podnik francouzské státní společnosti EDF, vyrábí přibližně pětinu elektřiny ve Spojeném království. V zemi provozuje všech 15 reaktorů – sedm dvoublokových pokročilých plynem chlazených reaktorů a jeden tlakovodní reaktor (v JE Sizewell B). Spojené království plánuje vybudovat dvě nové jaderné elektrárny v lokalitě Hinkley Point v anglickém Somersetu a v jaderné elektrárně Sizewell.

Společnost L3 MAPPS poskytuje technologická řešení pro oblast námořní automatizace, dodává simulace vysoce výkonných elektráren pro energetické podniky i výpočetní systémy pro kanadské těžkovodní reaktory a poskytuje cílené kontroly i simulační řešení pro vesmírný sektor.

Zdroj: World Nuclear News

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..