Společnost L3 MAPPS se smluvně zavázala, že dodá firmě EDF Energy Nuclear Generation dva simulátory do její akademie Nuclear Power Academy ve Spojeném království. Tento projekt je v plném proudu a oba simulátory budou uvedeny do provozu v prvním čtvrtletí roku 2018, uvedla dne 5. prosince společnost sídlící v kanadském Montrealu.

jaderná energie - Společnost L3 MAPPS poskytne firmě EDF Energy další simulátory - Ve světě (Orchid Touch Interface bays L3 MAPPS 460) 1
Jedno stanoviště simulátoru (zdroj: WNN)

Oba tyto simulátory – založené na modelech jaderné elektrárny Sizewell B vyvinutých společností L3 MAPPS – budou na platformách s operačním systémem Windows pracujících se simulačním prostředím Orchid společnosti L3.

Fima EDF Energy otevřela v lednu loňského roku svůj zmodernizovaný výcvikový simulátor v JE Sizewell B. Smlouvu o provedení této modernizace získala společnost L3-MAPPS v září roku 2014. Jaderná elektrárna Sizewell se nachází v anglické lokalitě Suffolk.

Michael Chatlani, viceprezident marketingu a prodeje pro energetické systémy a simulaci společnosti L3 MAPPS, řekl v prohlášení ze dne 5. prosince, že simulační technologie společnosti je již využívána v šesti zařízeních firmy EDF Energy.

Phil Robinson, vedoucí pro výcvik ve firmě EDF Energy, prohlásil, že nové simulátory v akademii Nuclear Power Academy v lokalitě Barnwood v Gloucesteru „zvýší naše robustní školení“ a „podpoří provozní bezpečnost a znamenitost“.

Výcvik operátorů bude propojen se simulací elektrárny prostřednictvím polí Orchid Touch Interface – jedním simulátorem s devíti stanovišti a druhým se šesti stanovišti – podle prohlášení společnosti. Každé stanoviště využívá tři velké monitory s dotykovým displejem s rozlišením full HD, aby se zobrazily prakticky používané virtuální ovládací panely v téměř reálné velikosti.

Oba simulátory budou také vybaveny rozsáhlými nástěnnými obrazovkami zobrazujícími vizualizační systémy ve 2D a 3D pro interaktivní zobrazení dodávek páry na jaderné elektrárně, které komunikují se simulací elektrárny. Instruktoři budou moci ovládat a sledovat simulaci pomocí Orchid Instructor Station ze stolních stanic a bezdrátových tabletů.

Firma EDF Energy, dceřiný podnik francouzské státní společnosti EDF, vyrábí přibližně pětinu elektřiny ve Spojeném království. V zemi provozuje všech 15 reaktorů – sedm dvoublokových pokročilých plynem chlazených reaktorů a jeden tlakovodní reaktor (v JE Sizewell B). Spojené království plánuje vybudovat dvě nové jaderné elektrárny v lokalitě Hinkley Point v anglickém Somersetu a v jaderné elektrárně Sizewell.

Společnost L3 MAPPS poskytuje technologická řešení pro oblast námořní automatizace, dodává simulace vysoce výkonných elektráren pro energetické podniky i výpočetní systémy pro kanadské těžkovodní reaktory a poskytuje cílené kontroly i simulační řešení pro vesmírný sektor.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..