Montáž reaktoru ve čtvrtém bloku Rostovské jaderné elektrárny byla dokončena, oznámila dne 19. prosince ruská státní jaderná korporace Rosatom.

jaderná energie - Rusko dokončilo montáž reaktoru čtvrtého bloku JE Rostov - Nové bloky ve světě (Rostov NPP units 1 4 460 Rosatom) 1
JE Rostov (zdroj: WNN)

Hydraulické testování reaktoru VVER-1000 / V-320 již bylo zahájeno a po jeho dokončení bude požadováno povolení od regulátora – úřadu Rostekhnadzor, aby mohl být blok přiveden na minimální kontrolovatelnou úroveň výkonu, uvedl v prohlášení společnosti Oleg Vysotsky, vedoucí reaktorového oddělení jaderné elektrárny Rostov II.

Spuštění tohoto bloku a jeho připojení k rozvodné síti je plánováno na příští rok, uvedla korporace Rosatom bez dalších podrobností.

Rostovská jaderná elektrárna se nachází na břehu Cimljanského vodního díla, téměř 14 km od města Volgodonsk. Od počátku 80. let jsou pro tuto lokalitu naplánovány celkem čtyři tlakovodní reaktory s instalovaným výkonem 1000 MWe. Výstavba prvních dvou bloků začala už v 80. letech, avšak pokrok znejistěl. První a druhý blok JE Rostov nakonec vstoupily do komerčního provozu v březnu 2001, respektive v říjnu 2010. Třetí blok byl připojen k rozvodné síti v prosinci roku 2014, zatímco instalace tlakové nádoby reaktoru do čtvrtého bloku proběhla v prosinci roku 2015.

Spuštění dalšího nového ruského bloku – reaktoru VVER-1200 – je také naplánováno na příští rok. Proces zakládání 163 palivových souborů do aktivní zóny prvního bloku jaderné elektrárny Leningrad II v západním Rusku začal dne 8. prosince.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..