Výzkumný institut Korea Atomic Energy Research Institute (Kaeri) restartoval výzkumný reaktor High-flux Advanced Neutron Application Reactor (Hanaro) s výkonem 30 MWt, který byl poslední tři a půl roku mimo povoz. Během tohoto období prošel reaktor bezpečnostními modernizacemi.

Reaktor Hanaro byl odstaven v červenci roku 2014, aby bylo možné provádět práce pro seizmické posílení jeho reaktorové budovy. Byly také provedeny bezpečnostní kontroly zařízení v reakci na nehodu v březnu 2011, jež se udála v japonské jaderné elektrárně Fukušima Dajiči.
Po provedení předběžných kontrol reaktoru Hanaro rozhodla dne 30. listopadu komise Nuclear Safety and Security Commission o obnovení jeho provozu. Institut Kaeri a institut Korea Institute of Nuclear Safety přijaly konečné rozhodnutí o obnovení provozu tohoto reaktoru dne 5. prosince.
Institut Kaeri prohlásil: „Znovuspuštění reaktoru Hanaro umožní institutu Kaeri se opět aktivně zapojit do výroby radioizotopů a využívání reaktoru pro základní výzkumné a vývojové činnosti i pro průmyslové požadavky. Obnovená výroba radioizotopů přispěje k uspokojování potřeb nemocnic a průmyslu, stejně jako k lékařskému blahobytu prostřednictvím jejich použití v dětské onkologii a nedestruktivních kontrolách.“
Koreou vybudovaný výzkumný reaktor Hanaro – původně založený na kanadské technologii – zahájil provoz v roce 1995.
Konsorcium vedené institutem Kaeri a společností Daewoo vybudovalo jordánský výzkumný reaktor (Jordan Research and Training Reactor – JRTR) na jordánské univerzitě Jordan University for Science and Technology. Výstavba reaktoru byla zahájena v roce 2010 a byla prohlášena za dokončenou v prosinci roku 2016. Reaktor JRTR s instalovaným výkonem 5 MWt je založen na verzi 30kWt designu korejského reaktoru Hanaro. Tento reaktor JRTR je prvním jaderným reaktorem v Jordánsku, a zároveň prvním reaktorem, který Korea exportovala.
Zdroj: World Nuclear News