Společnost Scana Corporation dne 28. prosince oznámila, že její hlavní dceřiná společnost – firma South Carolina Electric & Gas Company (SCE&G) – podala ke komisi Nuclear Regulatory Commission (NRC) oficiální žádost o zrušení kombinovaných povozních licencí pro druhý a třetí blok jaderné elektrárny VC Summer.

jaderná energie - Firma SCE&G žádá o zrušení licencí pro JE Summer - Zprávy (Summer 2 and 3 construction site Jan 2017 460 SCEG) 1
JE VC Summer (zdroj: WNN)

Majitelé projektu JE Summer – firmy SCE&G a Santee Cooper – se v srpnu letošního roku rozhodli, že upustí od výstavby dvou bloků s technologií AP1000, a to v návaznosti na skutečnost, že v březnu dodavatel reaktorů – firma Westinghouse – vyhlásil bankrot. Žádost u komise NRC následuje po oznámení ze dne 31. července o tom, že společnost zastavila stavební činnost na staveništi elektrárny, která se nachází v blízkosti města Jenkinsville v Jižní Karolíně.

„Toto oznámení je v souladu s našimi plány na upuštění od projektu a pomáhá zajistit zisk nároku na odpočet daně v roce 2017, abychom mohli zachytit přibližně 2 miliardy dolarů pro naše zákazníky, a to za účelem kompenzace nákladů na nový jaderný projekt,“ uvedla Iris Griffin, příchozí finanční ředitelka společnosti Scana, v prohlášení společnosti.

Ve svém oznámení pro komisi NRC firma SCE & G prohlašuje, že „nenávratně upustila“ od svých zájmů na obou blocích, že veškeré činnosti spojené s jejich dokončením byly ukončeny a že práce jsou omezeny pouze na ty akce, které jsou nezbytné k uvedení staveniště do bezpečného stavu, ukončení výstavby a uzavření aktivních povolení.

Firma SCE&G nabídla, že „bez odměny“ postoupí svůj upuštěný zájem o projekt firmě Santee Cooper, uvedla společnost Scana. Pokud se firma Santee Cooper rozhodne – před schválením žádosti o zrušení kombinovaných provozních licencí komisí NRC – usilovat o to, aby se stala jediným držitelem licencí pro tento projekt, firma SCE&G podpoří žádost ke komisi NRC o převedení licencí firmě Santee Cooper, dodala společnost.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..