V hotelu Santon na brněnské přehradě se koncem listopadu konal 22. ročník jaderné konference NUSIM. Na 70 odborníků z České a Slovenské republiky se zde sešlo, aby diskutovalo otázky bezpečného provozu jaderných elektráren a zajištění lidských zdrojů k jejich bezpečnému provozu.

jaderná energie - 70 jaderných odborníků z ČR a Slovenska diskutovalo v Brně otázky bezpečného provozu jaderných elektráren - V Česku (509 1523) 1
Vladimír Slugeň, předseda Slovenské nukleární společnosti. (Zdroj: Eventera)

Konferenci NUSIM již od roku 1992 pořádají Česká a Slovenská nukleární společnosti jako jedinou profesní konferenci tohoto druhu. Je určena především specialistům z praxe: pracovníkům jaderných elektráren, jaderného dozoru, Správy úložišť radioaktivních odpadů, dodavatelských společností, výzkumných institucí i studentům jaderných oborů.

První NUSIM se uspořádal v roce 1992 v Plzni, kolébce československého jaderného průmyslu. Tehdy byla další spolupořádající organizací i Německá nukleární společnost, která později tuto tradici opustila vzhledem k útlumu německého jaderného programu.

V úvodní sekci dvoudenní konference zazněly prezentace manažerů ČEZ a Slovenských elektráren. Na ně navázaly prezentace a diskuze týkající se aktuálních otázek provozu JE Dukovany, Temelín, Mochovce i Bohunice.

Absolutně nejožehavějším tématem obou dnů konference byla otázka zajištění a udržení kvalitních lidských zdrojů pro jadernou energetiku. K tomuto tématu se vyjádřila převážná většina účastníků. Po odborném úvodu pracovnic psychologického útvaru ČEZ zde zazněly příspěvky ke generační obměně personálu jaderných elektráren v ČR a SR, řízení vědomostí a plánovaní nástupnictví v praxi i programu spolehlivosti lidského faktoru. Živou diskuzi vyvolal příspěvek představitele řady internetových portálů zabývajících se trhem pracovních sil v České republice a na Slovensku, který představil zajímavé analýzy a aktuální statistiky pracovního trhu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

jaderná energie - O japonské spolupráci v Řeži - V Česku (UJV vevyslanecJAP 04 1024) 3
Následující článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..