Kdo je největším spotřebitelem elektřiny v Česku, kolik lidí na Zemi se i na začátku 21. století musí obejít bez elektřiny, jaké jsou hlavní výhody a nevýhody různých energetických zdrojů, ale také třeba co znamenají zkratky ITER či ADT?

jaderná energie - Startuje celostátní soutěž Co víš o energetice - V Česku (Hra o liščí ohon ilustrační foto 2 w) 1
Finále soutěže Co víš o energetice z roku 2015. (Zdroj: Agentura J.L.M.)

Na tyto a řadu dalších otázek odpovídají soutěžící v právě zahájeném korespondenčním kole celostátní soutěže Co víš o energetice. Nejlepších pět z několika set třídních družstev středních škol z celé ČR postoupí do prosincového finále, ve kterém si mladí lidé kromě znalostí z fyziky, techniky a dalších přírodovědných oborů ověří také svou fyzickou zdatnost a psychickou odolnost.

Soutěž je součástí osvětového projektu Energie – budoucnost lidstva, který elektrárenská společnost ČEZ pořádá už osmnáct let pro školy z celé ČR. Dosud se jej zúčastnilo přes 220.000 mladých lidí ve věku 14 až 19 let. Cílem projektu je kromě šíření informací o všech ekonomických, ekologických, politických i sociálních souvislostech energetiky také propagace studia přírodovědných a technických oborů.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..