Pobočka Rosatomu v jihovýchodní Asii a Chulalongkornská univerzita podepsaly spolupráci vytvořit rámec výzkumů a podmínky za jakých budou obě společnosti spolupracovat v oblasti jaderného vývoje a vzdělání.

jaderná energie - Jaderné výzkumy v Thajsku - Věda a jádro (754991927698720) 1
Ilustrační obrázek (zdroj: http://rosatomnewsletter.com)

Dokumenty byly podepsány Egorem Sïmonovem, ředitelem Jihovýchodní pobočky Rosatomu a profesorem Dr. Bundhitou Eua-Arpornem, prezidentem Chulalongkornské univerzity.

„Obě strany souhlasily podporovat partnerství mezi Chulalongkornskou univerzitou a ruskými vysokoškolskými institucemi, včetně výzkumných a vzdělávacích středisek Rosatomu.“ Jako část slavnostního podepisování byla pořádána přednáška Ekateriny Petrovy z Národní jaderné výzkumné univerzity (MEPhi), jedné ze základních vzdělávacích institucí společnosti Rosatom. Přednáška se týkala úloh inovativních řešení v oblasti udržitelnosti rozvoje jaderné energetiky.

jaderná energie - Jaderné výzkumy v Thajsku - Věda a jádro (Thailand Cycl) 2
Podepisování smlouvy mezi Rosatomem a kinetics Corporation (zdroj: http://rosatomnewsletter.com)

Výcvik obsluhy je součástí nabídky společnosti Rosatom pro mezinárodní partnery. V září 2014 podepsaly Rosatom a Thajský institut pro jadernou technologii (TINT) smlouvy o vzájemné spolupráci a pomoci při vývoji nových technologií.

V září 2017, Rosatom a Kinetics Corporation uzavřely smlouvu o vybudování cyklotronového zařízení pro výrobu radiofarmak pro TINT. Zařízení bude provozováno společností pro lékařské účely a zejména k výrobě izotopů pro radiační medicínu. Podle smlouvy, Healtacere (dceřná společnost Rosatomu) a thajská společnost Kinetics Corporation budou společně stavět, vyvíjet a připravovat centrum pro výrobu radiofarmak. Centrum bude umístěno v jaderně výzkumném institutu v provincii Nakhon Nayok. Objekt s cyklotronem, několika laboratoři a administrativními budovami bude rozložen na ploše s více jak 5400 m2. V centru bude rovněž probíhat výzkum a vývoj technologií a inovací pro radiační medicínu.

Zdroj: http://rosatomnewsletter.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..