Nové jaderné školicí středisko bylo založeno organizací Trihom, která se zabývá vzděláváním a je společně vlastněna firmou New Areva a podnikem Endel, který je dceřinou firmou společnosti Engie a působí v oblasti průmyslové údržby. Nové centrum – nacházející se v lokalitě Equeurdreville-Hainneville, Normandie – je největším jaderným školicím střediskem ve Francii.

jaderná energie - Otevření největšího francouzského jaderného školicího střediska - Ve světě (Trihom training centre 460 Areva) 1
Nové školící středisko (zdroj: WNN)

Dne 27. září se uskutečnil inaugurační ceremoniál, jehož se zúčastnil generální ředitel firmy New Areva Philippe Knoche, stejně jako manažeři společností a zástupci z regionu.

Nové středisko má šest výcvikových seminářů obsahujících přesné repliky jaderných zařízení všech typů, včetně jaderného reaktoru, zařízení pro palivový cyklus a jadernou ponorku. Tyto semináře umožní účastníkům natrénovat jaderný provoz, včetně využívání digitálních technologií.

Firma New Areva – jež vlastní 66 % organizace Trihom – sdělila, že otevření centra „je součástí hlavního plánu rozvoje, který organizace Trihom vyvinula“. Tato organizace, uvedla firma New Areva, plánuje v příštích několika letech investovat 7 milionů eur, aby zvýšila své vzdělávací kapacity a digitalizovala celou nabídku školení.

Organizace Trihom sídlící ve městě Avoine vznikla v roce 1990, nyní má panel 200 certifikovaných školitelů a každoročně hostí více než 30 000 lidí ve svých 15 školicích střediscích po celé Francii. Nabízí více než 200 vzdělávacích kurzů, které pokrývají různorodé oblasti jako regulace, hloubkové technické studie a osobní rozvoj. Mimo to má také instruktážní návrhové oddělení, které vyvíjí inovativní řešení pro vzdělávání a přenos dovedností.

Generální ředitel organizace Trihom William Lhermite prohlásil: „Tento zcela nový typ střediska, skutečná vlajková loď pro národní síť agentur organizace Trihom, je zdrojem velké hrdosti pro všechny naše zaměstnance. A jsme hrdí na to, že jsme je mohli vybudovat v Normandii, což je oblast s velkou průmyslovou tradicí a jedna z těch, které podporují jaderný průmysl.“

Ředitel firmy New Areva Knoche doplnil: „Francouzský jaderný průmysl je mezinárodně uznávaný špičkový sektor, odvětví budoucnosti, které se snaží získat nové talenty. S organizací Trihom a tímto novým střediskem disponuje zdroji potřebnými pro rozvíjení dovedností a školení inženýrů, techniků i jaderných operátorů zítřka.“

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..