Pátý blok jaderné elektrárny Dukovany by se měl dostavět, už s ohledem na budoucnost, shodli se lídři politických stran na předvolební akci s Deníkem v pátek 13. října.

jaderná energie - Deník: Jadernou elektrárnu je třeba dostavět, shodli se politici - Nové bloky v ČR (DSC 0814 Jaderka mezi poli 740) 1
JE Dukovany. (Zdroj: archiv)

Dostavba pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany je téma, o kterém se diskutuje už několik let. V roce 2014 se na toto téma konal v Poslanecké sněmovně odborný seminář pod názvem Možné socio-ekonomické dopady v případě ukončení provozu Jaderné elektrárny Dukovany aneb Proč je důležitá dostavba 5. bloku JE Dukovany. Vládní plány kritizují ekologové. Podle jejich názoru patří údajně čtyři dukovanské reaktory mezi nejhůře zabezpečené v Evropě a varují před druhou Fukušimou.

Podle On-line magazínu zpravodaje jaderné elektrárny Dukovany, obce v okolí elektrárny Dukovany, Kraj Vysočina i Jihomoravský kraj si dobře uvědomují nutnost výstavby pátého bloku. V případě neřešení přípravy a výstavby pátého bloku by v budoucnosti ČR mohla přijít o jednu ze dvou stávajících jaderných lokalit.

Celý text najdete na webu Třebíčského deníku.

O autorovi

admin

1 Comment

    Proč stavět vše nové pro jeden blok v Dukovanech,když je v Temelíně vše připraveno.Lidři pol,stran vědí ho……,a tak zase rozhodnou jako vždy.Pokud někdo mluví o dostavbě tak vědomě lže lidem, protože projekt byl pro Dukovany 4x440MW.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..