Odhlédněme od obecných prohlášení a podívejme se na konkrétní věci, které ČSSD hodlá prosadit či udělat. Pokud vám na srdci leží osud energetiky, pak ČSSD počítá s útlumem uhelných elektráren a rozvojem jaderné energetiky. Přednost má výstavba nového bloku v Dukovanech, výhledově by se měl dostavět i Temelín. Přednost dává strana centrální energetice, obnovitelné zdroje podpoří tam, kde to bude efektivní.

jaderná energie - Ekolist: Program ČSSD: Uzákoníme postupné snižování závislosti na fosilních palivech - Nové bloky v ČR (DSC0036 a 1024) 1
JE Dukovany. (Zdroj: archiv)

„Stojíme za myšlenkou, aby zákon stanovil postupné snižování závislosti České republiky na fosilních palivech.“ Tím ČSSD patrně myslí prosazení tzv. antifosilního zákona. Připomeňme, že návrh antifosilního zákona si do programovém prohlášení dala už současná vláda, které se ČSSD účastní, dodejme ještě, že příprava zákona byla na ministerstvu životního prostředí, které připadlo hnutí ANO.

Celý text najdete na webu Ekolist.cz.

O autorovi

admin

1 Comment

    Bude vhodné ponejprv provést analyzu podmínek pro vytvoření antifosilního zákona i s ohledem na příbuzná odvětví energetiky. Strategické vlivy a ekonomické dopady budou rozhodující.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..