Dokončení čtvrtého bloku jaderné elektrárny Shin Kori bylo odloženo o deset měsíců, oznámila společnost Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP). Předpokládá se, že reaktor APR1400 zahájí provoz v září roku 2018.

jaderná energie - Uvedení druhého korejského reaktoru APR1400 do provozu bylo odloženo - Nové bloky ve světě (Units 3 and 4 at Shin Kori 460 KHNP) 1
JE Shin Kori (zdroj: WNN)

Čtvrtý blok JE Shin Kori měl být podle původních plánů dokončen v listopadu tohoto roku. Nyní je však naplánováno, že bude dokončen až v příštím září, uvedla společnost KHNP ve svém prohlášení, kterým zareagovala na nedávné zprávy médií ohledně zpoždění při uvádění tohoto bloku do provozu.

O zpoždění, doplnila společnost, bylo rozhodnuto v březnu. Toto zpoždění odráží mírné zlepšení v designu bloku, které vyplývá z dosavadních provedených prací kolem uvádění tohoto typu bloku do provozu. Další práce týkající se seizmického ohodnocení budou také provedeny, a to v reakci na zemětřesení v Gyeongju, které se událo v září loňského roku.

Výstavba prvního páru reaktorů APR1400 – třetí a čtvrtého bloku JE Shin Kori – byla schválena v roce 2006, ačkoliv skutečná stavební licence byla vydána až v dubnu roku 2008.

První beton pro třetí blok jaderné elektrárny Shin Kori byl odlit v říjnu 2008, pro čtvrtý blok se uskutečnila tato událost v srpnu 2009. Původně se očekávalo, že třetí blok vstoupí do komerčního provozu na konci roku 2013 a čtvrtý blok ho měl následovat v září 2014. Jejich provoz byl ovšem opožděn kvůli nutnosti testování bezpečnostní řídicí kabeláže a její následné výměně.

Třetí blok nakonec dosáhl první kritičnosti v prosinci roku 2015, k síti byl připojen v lednu 2016 a komerční provoz zahájil v prosinci téhož roku.

Společnost KHNP dokončila studené hydrostatické testování a horké funkční testy na čtvrtém bloku JE Shin Kori v listopadu 2015, respektive v dubnu 2016. Společnost nyní očekává, že do ledna příštího roku dojde k zakládání paliva a komerční provoz na tomto bloku začne v září.

Další dva tlakovodní rektory s instalovaným výkonem 1 350 MWe se staví jako první dva bloky jaderné elektrárny Shin Hanul v Jižní Koreji. Očekává se, že tyto bloky zahájí provoz v dubnu 2018, respektive v únoru roku 2019.

Dva další bloky s designem APR-1400 byly plánovány jak pro lokalitu JE Shin Kori, tak pro JE Shin Hanul. Společnost KHNP však v květnu oznámila, že pozastavila návrhové práce pro plánovaný třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Shin Hanul, a to dokud nová jihokorejská vláda nezveřejní svoji politiku týkající se výstavby nových reaktorů. V minulém měsíci se společnost rozhodla dočasně pozastavit i výstavbu pátého a šestého bloku JE Shin Kori.

Čtyři další reaktory APR-1400 se staví v lokalitě Barakah ve Spojených arabských emirátech. Všechny čtyři bloky mají být podle plánů uvedeny do provozu do roku 2020.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..