Strojírenské společnosti TS Plzeň, která patří jako dceřiná firma společnosti ŽĎAS do skupiny CEFC, se v těchto dnech podařilo uzavřít prestižní kontrakt na dodávku zařízení válcoven pro významného francouzského zákazníka společnost Areva Zirkonium z koncernu Electricité de France (EdF). Celková hodnota kontraktu činí 9,44 mil. eur.

jaderná energie - Technický týdeník: TS Plzeň získala významný kontrakt za 9,44 mil. eur ve Francii - Zprávy (valc 12) 1
Válcovací stroj v TS Plzeň (zdroj: http://www.tsplzen.cz)

TS Plzeň se stala vítězem dlouhotrvajícího výběrového řízení, v němž splnila ty nejnáročnější požadavky. Prokázala požadované technické znalosti, předala nabídku na velmi vysoké technické úrovni v souladu s požadavky zákazníka a zároveň představila zkušený technický a obchodní tým pro hladkou realizaci projektu.

Válcovací zařízení typu DUO bude dodáno pro závod Areva Zirkonium ve francouzském Rugles. Termín dokončení projektu na klíč včetně zprovoznění linky je v listopadu 2019. Kompaktní a robustní válcovací trať umožní válcování plátů a plošin s širokou řadou tlouštěk a bude mít celkovou válcovací sílu až 1500 tun.

Získání tak významné zakázky, která má výjimečný charakter a je připravována na míru, je oceněním zkušeností a špičkové strojírenské práce TS Plzeň. Pro TS Plzeň představuje zisk této zakázky i významné posílení výrobní náplně společnosti. Tímto projektem se navíc otevírá cesta pro těsnější spolupráci a dodávky pro francouzský energetický gigant EdF.

Získání tak významné zakázky, která má výjimečný charakter a je připravována na míru, je oceněním zkušeností a špičkové strojírenské práce TS Plzeň.

Pro TS Plzeň hovoří také pozitivní zkušenosti z minulých projektů, kdy ve Francii již úspěšně realizovala projekty pro společnosti Areva, Alsthom, Faiveley či Paturle Aciers – Constellium.

Zdroj: Technický týdeník ze dne 15/08/2017, strana: 2

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..