• Korejská společnost KHNP, ucházející se o dostavbu českého jádra, podpořila instituce sociálních služeb v Kraji Vysočina
  • KHNP sponzorovala dvoutýdenní pobyt a práci 36 dobrovolníků z řad korejských univerzit a zástupců KHNP. Ti pomohli v rámci dobrovolnického programu 12 zařízením a neziskovým organizacím
  • Projekt vyvrcholil odhalením více než 20 m dlouhé nástěnné malby na zdi Domova bez zámku
  • Slavnostního odhalení se zúčastnil korejský velvyslanec v ČR, náměstek hejtmana Kraje Vysočina, náměstek ministra pro lidská práva ČR či výkonný viceprezident KHNP

    jaderná energie - Společnost KHNP představila výsledky korejsko-českého dobrovolnického projektu - V Česku (Shin Hanul 3 and 4 460 KHNP) 1
    Ilustrační obrázek, vizualizace jaderné elektrárny Shin Hanul 3 a 4 (zdroj: http://www.world-nuclear-news.org)

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU, 24. srpna 2017 – Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), která se uchází o dostavbu českého jádra, podpořila v rámci prohlubování česko-korejského partnerství 12 institucí sociálních služeb v Kraji Vysočina. Kromě hmotné pomoci organizacím se zaměstnanci společnosti zapojili do korejsko-českého dobrovolnického programu pro pomoc seniorům či zdravotně a mentálně hendikepovaným. Dobročinný projekt dnes vyvrcholil odhalením velkoplošné nástěnné malby na zrekonstruované zdi Domova bez zámku.

Korejský velvyslanec v České republice spolu se zástupci Kraje Vysočina, představiteli společnosti KHNP a podpořenými organizacemi dnes představili výsledky rozsáhlého korejsko-českého dobrovolnického programu. Ten pomohl celkově 12 institucím v regionu.

Dobrovolnické pobyty zahraničních studentů nám umožňují rozšířit obvyklou škálu činností sociálních zařízení a dovolují poznat studentům naši zemi i z jiného úhlu pohledu. Jejich podněty nám službu pomáhají posunout o krok dál. Nezavíráme dveře před světem, jsme rádi, když se můžeme o své know how podělit s těmi, kteří o to stojí,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.

36 dobrovolníků z šesti korejských univerzit[1] i pracovníků KHNP v posledních týdnech pomáhalo s kulturním programem a zlepšováním podmínek například ve středisku Březejc pro zdravotně a mentálně hendikepované děti, Diakonii v Myslibořicích a řadě dalších zařízení a neziskových organizací. Společnost KHNP zároveň poskytla institucím hmotnou pomoc.

Máme radost, že jsme se mohli podílet na takto smysluplném projektu. Kromě pomoci hendikepovaným, kteří ji skutečně potřebují, má podle nás podobná spolupráce zásadní význam i pro vzájemné kulturní obohacení. Velmi rádi bychom totiž spolupráci s Českem i Krajem Vysočina dále rozvíjeli a počítáme i s dalšími společensky odpovědnými projekty v regionu,“ uvedl výkonný viceprezident KHNP Jun Young-Taik.

Celý projekt byl dnes završen slavnostním odhalením více než 20 metrů dlouhé nástěnné malby, umístěné na náklady KHNP rekonstruované stěně Domova bez zámku. Stěna zároveň symbolizuje důležitost dlouhotrvajícího strategického partnerství mezi Českou republikou a Koreou.

Zdi zpravidla slouží pro to, aby rozdělovaly. Nástěnná malba, kterou jsme v rámci dobrovolnického projektu společně vytvořili, ale naopak hranice bourá. Spojuje svět hendikepovaných a zdravých a podporuje přátelské vztahy mezi Českou republikou a Koreou,“ chválí si spolupráci ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková.

Velký dík za úspěch celého projektu patří dobrovolnickému sdružení STŘED, které se na koordinaci programu výrazně podílelo,“ doplnila Šeráková.

O KHNP

KHNP je státem vlastněná společnost s více než 40 letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů světového energetického průmyslu spolupracuje na projektech a je spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 24 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji. Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochrany proti pádu velkých dopravních letadel a kybernetické bezpečnosti.

[1] Univerzity Donggok, Uiduk, Postech, Handong, Ulsan a Unist

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..