Kanadská společnost L3 MAPPS provede modernizaci simulátoru, který dodala v roce 2006 do druhého bloku jaderné elektrárny Fermi ve státě Michigan. Modernizace bude provedena na základě smlouvy se švýcarskou průmyslovou technologickou společností ABB.

jaderná energie - Modernizace simulátoru druhého bloku JE Fermi - Ve světě (Fermi 2 simulator 460 L 3 MAPPS) 1
Simulátor v JE Fermi (zdroj: WNN)

Práce budou zahrnovat úpravu rozvaděče 120 kV na simulátoru ve spojení se souvisejícími změnami samotného rozvaděče a systému dodaného společností ABB, který ho řídí. Očekává se, že vše bude dokončeno do konce letošního roku.

Společnost L3 MAPPS modernizuje modely procesů simulátoru a poskytne hardwarové rozhraní, které umožní simulované elektrárně komunikovat s replikou distribuovaného řídicího systému hardwaru a softwaru rozvaděče.

Michael Chatlani, viceprezident marketingu a prodeje energetických systémů a simulací společnosti L3 MAPPS, sdělil, že kontrakt byl pro firmu první příležitostí pracovat přímo se společností ABB. „Tato práce na simulátoru pomůže provoznímu personálu společnosti DTE Energy seznámit se s měnící se konfigurací elektrické sítě a zajistit úspěšné fungování provozu elektrárny v příštích letech,“ poznamenal.

Simulátory jaderných elektráren jsou životně důležitými zařízeními, která se využívají k tréninku operátorů elektrárny po celou jejich kariéru. Simulátor druhého bloku jaderné elektrárny Fermi se nachází v areálu společně s blokem obsahující varný reaktor, jehož čistý výkon činní 1 122 MWe. Tato elektrárna je v komerčním provozu od ledna roku 1988. Blok dodává 20 % elektřiny z celkové výroby společnosti DTE Energy a je jediným zdrojem bezuhlíkové elektřiny ve státě Michiganu této společnosti sídlící v Detroitu.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..