Společnost GE sídlící ve Spojených státech má podle dohody s platností na 12 let podepsané provozovatelem elektrárny poskytovat služby týkající se servisu parních turbín, generátorů a pomocných systémů v jaderné elektrárně Ta-ja Bay (pinyin: Daya Bay) v Číně.

jaderná energie - Čína uzavřela smlouvu se společností GE o poskytování služeb pro JE Ta-ja Bay - Ve světě (Daya Bay 460 DNMC) 1
JE Ta-ja Bay (zdroj: WNN)

Lokalita Ta-ja Bay zahrnuje JE Ta-ja Bay a první i druhou část JE Ling Ao . JE Ta-ja Bay byla první jadernou elektrárnou postavenou v Číně a je provozována již více než 22 let. Původně byla postavena firmou Alstom. Šest tlakovodních reaktorů s instalovaným výkonem 1 000 MWe v této lokalitě – 50 kilometrů severovýchodně od Hongkongu v pevninské čínské provincii Kuang-tung (pinyin: Guangdong) – je řízeno a provozováno podnikem Daya Bay Nuclear Power Operations and Management Company (DNMC).

Společnost GE uvádí, že spolupracuje s podnikem DNMC během posledních třiceti let. Společnost dále sdělila, že od svého odkoupení energetického byznysu společnosti Alstom v roce 2015 rozšířila své portfolio celkových řešení pro elektrárny a přidala významné nové technologie pro jaderné elektrárny.

Společnost GE dne 3. srpna oznámila, že její divize Power Services podepsala dohodu s platností na 12 let s podnikem DNMC, na jejímž základě bude poskytovat služby, včetně dodávek náhradních dílů, technické podpory, servisu v lokalitě elektrárny, oprav a prodloužení provozu pro parní turbíny v šesti blocích v lokalitě Ta-ja Bay.

Sü sin (pinyin: Xu Xin), generální ředitel čínské divize Power Services společnosti GE, prohlásil: „Spolupracujeme s našimi zákazníky, abychom přizpůsobili řešení prostřednictvím víceleté dohody (multi-year agreement – MYA), která je jedinečná pro jejich potřeby. Každá řešení dohody MYA je přizpůsobeno individuálním potřebám různých elektráren. Naším cílem je přinést dlouhodobé hodnoty elektrárnám, jako je JE Ta-ja Bay, s dohodami zaměřenými na klíčové metriky zařízení, jako je dostupnost, provozní flexibilita a efektivita.“

Dále doplnil: „Podpis této dohody MYA navazuje na spolupráci společností GE a Daya Bay a značí nový milník v našem dlouhodobém vztahu. Společnost GE se zavázala k tomu, že přispěje k hospodářskému a společenskému rozvoji provincie Kuang-tung a Hongkongu.“

Hongkong získává velkou část své elektřiny z pevninské Číny. Elektrický výkon JE Ta-ja Bay činí 1 888 MWe, z nichž asi 80 % je odebíráno právě Hongkongem. Hongkongská společnost China Light & Power má 25% akciový podíl v jaderné elektrárně Ta-ja Bay. Hongkongská vláda plánuje uzavřít své uhelné elektrárny a do roku 2020 získat 50 % své elektřiny z kontinentální jaderné energetiky, která nyní činí 23 %.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..