Středa, 23 září
Shadow

sputniknews.com: Bloomberg oznámil nabourání počítačové sítě americké jaderné elektrárny

Bezpečnost jaderných zařízení patří mezi největší prioritu jejich provozu. Nelze však poukazovat pouze na fyzickou bezpečnost, je nutné se také soustředit na bezpečnost počítačových systémů. V jaderné elektrárně je několik různých počítačových sítí, které nemusí být (nejsou) propojeny. Tyto sítě jsou poté terči útoků hackerů, mezi nejznámější útoky patří útok na íránský obohacovací závod (vir Stuxnet). Minulý týden napadli hackeři několik amerických jaderných elektráren, kde podle dostupných zdrojů nezpůsobily škody, či ohrožení bezpečnosti, více se dočtete v následujících odstavcích, celý článek najdete zde

Americká jaderná elektrárna Vogtle (zdroj: www.novinky.cz)

Hackeři, kteří jsou pravděpodobně napojeni na zahraniční vládu, se nabourali do počítačových sítí desítky amerických elektráren, včetně kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek, uvádí Bloomberg.

Agentura s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování oznámila, že za hlavního podezřelého z kybernetického útoku považují Rusko. Úředníci v Národní bezpečnostní radě, v kanceláři ředitele národní rozvědky a na Ministerstvu vnitřní bezpečnosti odmítli incident komentovat.

Celý článek najdete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..