Společnost Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) dne 28. července potvrdila, že jedná ohledně „spolupráce“ s firmou Horizon Nuclear Power, která plánuje vybudovat dva velké reaktory v lokalitě Wylfa Newydd ve Walesu.

jaderná energie - Rozhovory potvrdily korejský podíl na jaderném projektu britské společnosti Horizon - Nové bloky ve světě (wales nuclear) 1
Vizualizace elektrárny (zdroj: Power Technology)

Společnost KHNP sdělila, že podnik Hitachi Japan navrhl spolupráci s firmou Horizon – s její plně vlastněnou britskou projektovou společností, a že „společnost KHNP je v raných fázích zkoumání různých aspektů spolupráce z praktického hlediska“.

Společnost uvedla, že o tom, zda bude hrát roli v provozování jaderných reaktorů společnosti Horizon, nebyla žádná diskuze.

Firma Horizon vyvíjí projekt na výstavbu dvou pokročilých varných reaktorů (Advanced Boiling Water Reactors – ABWR) v lokalitě Wylfa Newydd na ostrově Anglesey v severním Walesu. Firma Horizon je vlastněna podnikem Hitachi a reaktory mají být dodány společností Hitachi-GE. Technologie ABWR prochází regulačním hodnocením, přičemž se očekává, že výstavba započne v roce 2019.

KHNP je jihokorejská společnost, která vlastní a provozuje 24 reaktorů v sedmi lokalitách. Její jaderné bloky zajišťují 30 % elektrické energie v zemi. Jejich technologie pochází od společnosti Kepco, další státní společnosti, která vyvinula svůj vlastní design tlakovodního reaktoru z bloků firmy Westinghouse dovážených na počátku 80. let minulého století, stejně jako kompletní domácí dodavatelský řetězec. Společnost Kepco vede ve Spojených arabských emirátech výstavbu čtyř bloků podle designu APR-1400 a také se říká, že má zájem o britský trh.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..