Odběr proudu z elektrizační sítě není konstantní a musí se různými zdroji kompenzovat poptávka. S tím také souvisí faktor využití elektrárny, který se liší napříč elektrárnami. Jaderné elektrárny mají vysoký faktor využití, zatímco obnovitelné zdroje nižší. K vyrovnávání a akumulaci elektrické energie jsou používány hlavně přečerpávací elektrárny. Pokud je v síti přebytečný výkon, tyto elektrárny jej využívají a čerpají vodu z dolní nádrže do horní. Je li naopak poptávka po elektřině, voda teče dolů přes vodní turbínu a do elektrizační sítě tak proudí elektřina. V přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně bude v příštím roce provedena výměna oběžného kola turbíny, celý článek najdete zde.

jaderná energie - parlamentnilisty.cz: ČEZ: Na Dlouhých stráních se chystá výměna obřího oběžného kola - Zprávy (27) 1
Spodní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně (zdroj: www.dlouhe-strane.cz)

Dodávku kola o průměru 4,5 metru vážícího přes 36 tun zajistí společnost ČKD Blansko Engineering ze slovinské skupiny Litostroj Power, hodnota zakázky se bude pohybovat kolem 140 milionů korun. Odborníci z ČKD Blansko Engineering a Skupiny ČEZ v polovině července dokončili speciální zkoušky na modelu desetkrát menším, než bude finální výrobek.

jaderná energie - parlamentnilisty.cz: ČEZ: Na Dlouhých stráních se chystá výměna obřího oběžného kola - Zprávy (29) 2
Horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně (zdroj: www.dlouhe-strane.cz)

„Oběžné kolo si svou práci odvedlo, nyní už výrazně překročilo plánovanou životnost. Nové oběžné kolo bude mít podstatně širší provozní rozsah a vyšší účinnost, díky které vyrobíme o více než 7000 MWh elektrické energie ročně navíc oproti současnému stavu, což pro srovnání představuje roční spotřebu elektřiny téměř tří tisíc domácností,“ vysvětlil šéf elektrárny Vítězslav Chmelař důvody, proč energetici k výměně stroje přistoupili. „Zkoušky dopadly dobře, dokonce se ukázalo, že některé parametry vycházejí lépe, než jsme původně plánovali. Teď bude velmi důležité, jak přesně se podaří nové kolo vyrobit,“ dodal Chmelař. Kromě lepší účinnosti bude mít nové oběžné kolo také delší předpokládanou životnost.

Celý článek najdete zde.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..