Škoda JS, a. s., která patří k předním dodavatelům v oblasti jaderné energetiky, vykázala v roce 2016 tržby v hodnotě 4,4 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2015 je to nárůst o více než 25 procent. Plzeňská společnost Škoda o tom informovala ústy svého generálního ředitele a předsedy představenstva Josefa Perlíka, podle něhož byl rok 2016 velmi úspěšný a firma je připravena znovu se podílet na rozvoji české jaderné energetiky. Největší část tržeb, 57 procent, realizovala v divizi Inženýring. Dále se podílela na výstavbě dvou bloků na JE Mochovce a pokračuje v projektu modernizace SKŘ (Systému kontroly řízení) JE Paks. Silné postavení v oblasti dodávek podtrhla podpisem smlouvy na modernizaci SKŘ pro Záporožskou JE. 

jaderná energie - mmspektrum.com: Úspěchy plzeňské škodovky - Zprávy (dsc 7718 orez 1024 x 1095) 1
Stínící těleso, za které získala ŠKODA JS cenu za inovativní technologii (zdroj: http://www.skoda-js.cz)

Z hlediska perspektiv firmy se podařilo stabilizovat divizi Výroba, která se na tržbách roku 2016 podílela téměř 25 procent. Pokračovaly práce na vlastních modelech kontejnerů pro JE Temelín a JE Dukovany a dále se rozvíjela výroba řídicích a regulačních prvků pro reaktory typu VVER. Divize Servis, jejíž podíl na tržbách činil 18 procent, dále poskytovala údržbu na JE Dukovany a JE Temelín. 

Zdroj: http://www.mmspektrum.com

O autorovi

admin

1 Comment

    Všichni zadržení uvedli, že takový úlovek neplánovali a že jsou také překvapení. Po zjištění všech okolností muži byli propuštění, jelikož neporušili žádný zákon. Vyšetřovací komise se nadále zabývala nalezenou látkou. Ve věci bylo zahájeno šetření, během kterého se zjistilo, že tajemná látka byla vynalezena v roce 2011 kanadskými vědci. rybydynamit.com Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat montáž, nástrahu a návnadu včetně krmení, které mají soutěžící připraveno k lovu. Startující svou registrací a následnou účastí v samotném závodě souhlasí s uvedenými pravidly, což potvrdí svým podpisem při registraci. Organizátor soutěže si v případě nutnosti vyhrazuje právo upravit daná pravidla, o čemž by případně neprodleně informoval soutěžící.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..