Na druhém bloku jaderné elektrárny Barakah nacházející se ve Spojených arabských emirátech bylo dokončeno studené hydrostatické testování. Studené hydrostatické zkoušky ověřují, zda svary, spoje, potrubí a komponenty chladicího systému reaktoru a souvisejících vysokotlakých systémů splňují požadavky stanovené federálním úřadem Federal Authority for Nuclear Regulation (FANR) Spojených arabských emirátů.

jaderná energie - Druhý blok JE Barakah dokončil studené testování - Nové bloky ve světě (Barakah 2 July 2017 460) 1
JE Barakah (zdroj: WNN)

Před testováním proběhlo proplachování jaderných systémů zajišťujících výrobu páry v tomto bloku. Jednalo se o proplachování systému s demineralizovanou vodou před instalací hlavy reaktorové nádoby a těsnění chladicích čerpadel reaktoru. Testování započalo používáním dříve zpracované vody k naplnění primární okruhu. Tato voda poté cirkulovala díky chladicím čerpadlům reaktoru.

Detailní kontroly systémů, které ověřily, že všechny komponenty a potrubní systémy fungovaly tak, jak bylo původně navrženo, byly prováděny týmy od konstruktéra reaktoru – společnosti Korea Electric Power Corporation (Kepco); kontraktora zajišťujícího inženýrské práce, zadávání zakázek a výstavbu – podniku Korea Hydro and Nuclear Power; a úřadu FANR. Zkoušky byly prováděny také pracovníky společností Emirates Nuclear Energy Corporation (Enec) a Nawah Energy Company – dceřinou firmou společnosti Enec, částečně vlastněné společností Kepco a rovněž budoucím provozovatelem JE Barakah.

Generální ředitel společnosti Enec Mohamed Al Hammadi uvedl, že studené hydrostatické testování bylo pro druhý blok jaderné elektrárny Barakah „velmi důležité“. „Jelikož probíhají dodávky do čtyř jaderných bloků, zajistíme, aby všechny organizace pracující v JE Barakah – na největším jaderném stavebním projektu na světě – neustále hledaly zlepšení realizace našeho programu prostřednictvím získaných znalostí z předchozích testů, bloků a prací; čímž se náš projekt více zaměřuje na kvalitu a bezpečnost, stejně jako na efektivitu,“ doplnil.

Čtyři bloky s designem AP1400 se staví v lokalitě jaderné elektrárny Barakah nacházející se ve městě Abú Zabí v městské části Al Dhafra. Počáteční stavební práce na prvním bloku této elektrárny byly dokončeny v květnu a očekává se, že blok zahájí provoz v roce 2018. Výstavba druhého bloku JE Barakah započala v roce 2013 a blok je nyní dokončen z více než 85 %. Celkově je projekt těchto čtyř bloků dokončen asi z 82 %.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..