Česká republika by bez jaderné energetiky nemohla patřit mezi státy, které exportují elektrickou energii. Výroba elektrické energie z jaderných elektráren není každoročně stejná a mění se v závislosti na odstávce elektrárny. Provozovatelé elektráren se snaží, aby odstávky byly co nejkratší a elektrárna tak mohla dodávat elektřinu do sítě co největší část roku. Faktor, kterým se popisuje práce elektrárny se nazývá koeficient využití a u nových jaderných elektráren (generace III+) má dosahovat hodnoty až 0,97. Elektrárny generace II nedosahují takových hodnot koeficientu využití, ale stále se jim přibližují. V následujících odstavcích si můžete přečíst kolik elektrické energie vyrobila elektrárna Temelín od počátku provozu. Celý článek najdete zde.

Nejvyšší roční výroby dosáhly oba temelínské bloky v roce 2012, konkrétně 15 302 055 MWh. Naopak nejméně elektřiny, konkrétně 2 307 MWh, vyrobil Temelín hned v roce 2000, kdy byl spuštěn. Tehdy vyráběl elektřinu z jednoho bloku pouze 10 dní. První blok byl totiž do provozu uveden 21. prosince. Druhý se k němu připojil o dva roky později, konkrétně 29. prosince 2002.
Nejčastěji se pak roční výroba Temelína pohybovala mezi 12 a 14 milióny MWh a spolu s Dukovany byl nejvýkonnějším českým zdrojem.
Výrobní hranici 15 miliónů MWh jihočeská elektrárna poprvé překonala v roce 2012. „Vedle stabilního a bezpečného provozu byly důležité délky odstávek pro výměnu paliva v reaktoru. V součtu za oba bloky odstávky trvaly 95 dní,“ vzpomíná ředitel elektrárny Temelín a divize Jaderná energetika Bohdan Zronek.
Celý článek najdete zde.