Neděle, 27 září
Shadow

Rosatom a IAEA společnými kroky ke zlepšení jaderné infrastruktury

IAEA a Rosatom souhlasili se spoluprací ke zlepšení infrastruktury v nově vznikajících jaderných zemích. „To obsahuje zejména výcviková centra personálů, vývoj regulačního odvětví, bezpečnostní analýzy ve všech odvětví, spravovaných IAEA“ řekl Alexey Likhachev, výkonný ředitel obchodní společnosti Rosatom.

Alexey Likhachev, výkonný ředitel Rosatomu (zdroj: http://www.rosatom.ru)

Dohoda byla podepsána Yukiou Amanem, generálním ředitelem IAEA a  Alexeyem Likhachevem. Rusko bude pomáhat rozvíjet jadernou infrastrukturu v zemích, které usilují o rozvoj svého jaderného programu. Dohoda byla podepsána ve Vídni při návštěvě Alexeye Likhacheva. „Zajišťujeme posloupnost úkonů s cílem podpořit společné projekty a stále zvyšujeme jejich financování. Vezmeme-li to v úvahu, přebíráme zodpovědnost za určité úkoly a zároveň určujeme další úkoly pro naši spolupráci s IAEA. Cílem je aktivně pracovat v nových zemích, které se připojují k jadernému klubu“, poznamenal Alexej Likhachev poté, co podepsal dohodu.

Výsledky první schůzky Rosatomu a IAEA

První setkání Amana a Likhacheva proběhlo 19. dubna. Likhachev řekl, že schůzka byla velmi dlouhá, přesto konstruktivní: „Jednání bylo poměrně dlouhé. Prošli jsme skoro celý seznam spolupráce mezi IAEA a Rosatomem, poté probíhala diskuse nad jednotlivými tématy a našimi názory na perspektivu rozvoje globálního jaderného programu a také jednotlivými energetickými odvětvími“ řekl Alexey Likhachev. Jednou z otázek, o níž se diskutovalo, byla důležitost hodnocení projektu z hlediska jeho spravedlivé efektivity nákladů a bezpečnosti. Dodal, že pan Amano a zástupci IAEA zdůraznili zájem o smlouvy s Rosatomem a také ochotu rozvíjet spolupráci v oblasti lidských zdrojů.

Zdroj: http://rosatomnewsletter.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..