Reinhold Scheuring byl dvacet let ředitelem jaderné elektrárny Grafenrheinfeld v Bavorsku. Nyní odchází do důchodu. Elektrárna byla odstavena v roce 2015, ale mohla fungovat minimálně do roku 2028. Končící šéf tvrdí, že německé jaderné elektrárny byly velmi bezpečné a je škoda, že se musí předčasně uzavřít.

jaderná energie - Euro: Nostalgie po atomu: německé jádro bylo nejlepší, říká šéf odstavené elektrárny - Životní prostředí (kkg grafenrheinfeld atw2009 740) 1
Jaderná elektrárna Grafenrheinfeld v době, kdy ještě běžel její jediný blok o instalovaném výkonu 1275 MWe. Do roku 2022 by měly být uzavřeny i zbývající tři bavorské jaderné bloky, které jsou dosud provozu. (Zdroj: Kernenergie.de)

Bavorsko bylo ještě před odstávkami prvních reaktorů závislé na energii z jádra ze dvou třetin. I nyní to je přes padesát procent.

„Otázkou zůstává, jak těchto 50 procent chceme nahradit, když na konci roku odstavíme další reaktor v Gundremmingenu s výkonem 1345 megawattů,“ pozastavil se nad uspěchaným odpojováním jaderných reaktorů v Německu Scheuring.

Podle dlouholetého ředitele elektrárny se přitom ještě před havárií ve Fukušimě hovořilo o tom, že jádro má být energetickým mostem do budoucnosti.

Celý text najdete na webu Euro.cz.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..