Část politiků z bavorského okresu Pasov se obává kvality svarů na chladícím potrubí v jaderné elektrárně Temelín. Chtějí po německé ministryni životního prostředí, aby jménem berlínské vlády žádala po české straně novou odbornou kontrolu.

 

jaderná energie - Euro: Bavoři se bojí svarů v Temelíně. Chtějí novou kontrolu - V Česku (5 1024) 1
Jaderná elektrárna Temelín. (Zdroj: archiv)

Problematická kontrola svarů na chladícím potrubí v českých jaderných elektrárnách nedává spát části politiků v Bavorsku.

Výbor pro životní prostředí v německém Pasově, jenž leží 130 kilometrů od jaderné elektrárny Temelín, se kromě problematických rentgenových snímků svarů potrubí, které v lednu 2016 kritizovala i šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová, obává i rozšíření elektrárny až o další dva bloky.

Zástupce šéfa německého zemského okresu Pasov Klaus Jeggle, tvrdí, že pochyby o kvalitě kontrol svarů v JE Temelín jsou mezi odborníky velké, informoval server místního deníku Passauer Neue Presse.

Proto se chtějí zástupci pasovského okresu obrátit na spolkovou ministryni životního prostředí Barbaru Hendricksovou, která je stejně jako Jeggle členkou německé sociální demokracie (SPD). Žádají „včasnou technickou kontrolu expertů“ jihočeské jaderné elektrárny.

Celý text najdete na webu Euro.cz.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..