Společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) v pátek potvrdila, že zahájení provozu na prvním bloku jaderné elektrárny Barakah se kvůli problémům s licencemi odkládá o jeden rok.

jaderná energie - Enec odkládá spuštění prvního bloku JE Barakah o jeden rok - Nové bloky ve světě (8461.Barakah NPP) 1
JE Barakah (zdroj: nuclearstreet.com)

Společný podnik firem Enec a Kepco – Nawah, má sice všechny potřebné kapacity na provozování elektrárny, dosud ale nedostal potřebné licence od místního regulačního úřadu Federal Authority for Nuclear Regulation (FANR), uvedla tisková agentura Reuters.

Odložení startu nového bloku umožní mezinárodní posouzení elektrárny, provozního personálu a splnění podmínek státního regulačního rámce. Společnost Enec ve svém prohlášení uvedla: „Odsunutí zahájení provozu prvního bloku z roku 2017 na rok 2018 poskytne dostatek času na to, aby byla provedena všechna mezinárodní posouzení a aby bylo dohlédnuto na dodržení jaderných bezpečnostních standardů. Čas navíc zároveň pomůže k dalšímu zvýšení způsobilosti zaměstnanců elektrárny.“

Nyní tak budou na elektrárně následovat inspekce ze strany Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) a ze strany organizace World Association of Nuclear Operators (WANO). „Tyto inspekce přijdou na řadu ještě předtím, než bude získána provozní licence umožňující založení jaderného paliva do aktivní zóny reaktoru,“ uvedl Mohammed Sahoo AlSuwaidi, dočasný generální ředitel společnosti Nawah, která bude elektrárnu provozovat.

„Plně si uvědomujeme rozsah našich zodpovědností a výzev, které ještě leží před námi.“ dodal.

Zdroj: Nuclear Street

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..