První návštěva britské velvyslankyně Jan Thompsonové v Kraji Vysočina koncem května směřovala do společnosti Nuvia. „Firmu jsem si při své návštěvě kraje vybrala především pro její zaměření na jaderný průmysl. Pro Velkou Británii je tento sektor velmi důležitý, řadíme ho mezi naše priority. A Nuvia patří mezi nejvýznamnější firmy v regionu i nejlepší ve svém oboru. Zároveň je spjatá s Velkou Británií,“ konstatuje Jan Thompsonová.

jaderná energie - Britská velvyslankyně poprvé navštívila Třebíč, zajímala se o společnost Nuvia - V Česku (3 Jan Thompson u zařízení navrženého designéry NUVIA 1024) 1
Jan Thompsonová u zařízení navrženého designéry Nuvia. (Zdroj: Nuvia)

Třebíčská Nuvia tvoří společně se sesterskými firmami ve Velké Británii a ve Francii stěžejní část jaderné skupiny Nuvia patřící do koncernu Vinci, který zaměstnává ve světě přes dvě stě tisíc pracovníků. „My konkrétně dáváme práci třem stovkám odborníků a stále hledáme do svého týmu nové tváře,“ říká Larisa Dubská, personální ředitelka české pobočky.

Nadchly ji moderní technologie

„Moc ráda jsem se podívala do provozu, kde jsem viděla nejnovější technologie v oblasti automatizace. Zároveň je úžasné sledovat, jak se firma rozvíjí a plánuje nejen další expanzi na nové trhy, ale také další rozšiřování výrobních i administrativních prostor,“ vysvětluje velvyslankyně Jejího Veličenstva. Nové budovy v průmyslové zóně v Třebíči Nuvia plánuje otevřít do tří let, zároveň vytvoří pro místní další pracovní místa.

Uchvátila židovská čtvrť

Podle slov britské velvyslankyně ji Třebíč okouzlila. „Je to moje první návštěva regionu, už dlouho jsem se do Třebíče chtěla podívat, o vašem městě jsem hodně slyšela. A určitě se sem budu vracet. Krátce jsem si prošla židovskou čtvrť – ta mne naprosto uchvátila. Atmosféra, která na mne z ulic dýchla, byla velmi emocionální a vzbudila ve mně zvláštní pocity. Vím, jak je tato čtvrť důležitá pro vaše město i pro UNESCO,“ dodává s úsměvem.

Třebíčská Nuvia byla jedinou firmou, kterou na své cestě po regionu Jan Thompsonová navštívila. Dopoledne se krátce sešla s hejtmanem Kraje Vysočina, v odpoledních hodinách si prohlédla další památky ve Žďáru nad Sázavou.

 

Pro informaci:

Společnost Nuvia a. s., je od roku 2012 součástí nadnárodního koncernu Vinci, konkrétně jeho jaderné skupiny Nuvia. Vinci patří s 200 tisíci zaměstnanci mezi největší inženýrské společnosti světa. Česká Nuvia se zaměřuje na inovativní inženýringová řešení, komplexní služby a dodávky zařízení a informačních systémů pro jadernou energetiku, průmysl, vzdělávací instituce, Armádu ČR, jednotky Integrovaného záchranného systému i výzkumná a lékařská pracoviště.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..