Přední světové společnosti v oblasti jaderné energetiky představí své jaderné technologie na dvanáctém ročníku Čínského mezinárodního jaderného veletrhu, který se koná v Pekingu od 27. do 29. dubna. Česká delegace by měla navštívit jednu z jaderných elektráren CGN.

Čínský mezinárodní jaderný veletrh, trvající tři dny, je důležitou událostí pro celosvětovou jadernou energetiku a pro země, které se zajímají o aktuální jaderné technologie. Jedná se o klíčovou platformu a příležitost seznámit se s vývojem v čínské jaderné energetice, která je nejdynamičtěji rostoucí v celosvětovém měřítku. Veletrh umožňuje na obchodní i mezivládní úrovni získat potenciální obchodní partnery a dodavatele či navázat spolupráci s dalšími trhy.

“Veletrh je skvělou příležitostí pro společnosti působící v jaderné energetice, aby se seznámily nejen s novými trendy v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví, ale aby také mohli navázat budoucí obchodní vztahy,” říká Wen-čchüan Čang, regionální ředitel CGN pro východní Evropu a západní Asii, jedné ze společností účastnících se veletrhu, která je rovněž jedním z uchazečů o dostavbu jaderné elektrárny Dukovany.

 

Česká účast

Veletrhu se zúčastní i několik zástupců českých společností. Čínským partnerům budou prezentovat české jaderné technologie a know-how a podpořili tak možné další uplatnění českých jaderných odborníků a pomohli jim proniknout na čínský trh.

Česká delegace bude mít kromě vlastního propagačního stánku na veletrhu také možnost účastnit se odborného semináře chystaného v prostorách České ambasády v Pekingu.
V plánu je rovněž návštěva jedné z jaderných elektráren společnosti CGN, kterou by měli navštívit zástupci české delegace. Jejími účastníky je mezi jinými například Lenka Kovačovská, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro energetiku, nebo Ján Štuller, vládní zmocněnec pro jadernou energetiku.

Mezi společnostmi, které se na veletrhu budou prezentovat v oblasti investování, financování, provozu, výzkumu a inovací, stavby jaderných elektráren, budou kromě CGN
i další čínské společnosti z oblasti jaderné energetiky.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..