Ukončení plánované odstávky prvního bloku Jaderné elektrárny Dukovany posunula firma ČEZ o pět dní na 25. května. Zdržení způsobilo nižší personální pokrytí prací o Velikonocích, které bude i během nadcházejících květnových svátků, řekl dnes ČTK mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Elektřinu tento blok do sítě nedodává od 20. ledna. Zbývající tři bloky Dukovan jsou v provozu.

jaderná energie - Odstávka 1. bloku Dukovan se protáhne o 5 dní, skončí 25. května - V Česku (594) 1
JE Dukovany (zdroj: tyden.cz)

V prvním bloku provádějí energetici velký objem prací. Kromě stovek standardních činností a výměny pětiny jaderného paliva za čerstvé měli v plánu rovněž 45 významných technických akcí. Jejich součástí byla modernizace řídicího a kontrolního systému centrální čerpací stanice společné pro první a druhý blok. Pracovníci v tomto bloku rovněž dokončují kontroly svarů.

Dukovany s celkovým instalovaným výkonem 2 040 MW pokrývají pětinu spotřeby elektřiny v ČR. Minulý rok dodala elektrárna do sítě 11,954 TWh elektřiny. U tří bloků Dukovan potřebuje společnost ČEZ tento rok získat nové povolení pro jejich další provoz. Pro první blok už Státní úřad pro jadernou bezpečnost povolení vydal loni.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..