Prezident Miloš Zeman včera na Pražském hradě jmenoval Jiřího Havlíčka do funkce ministra průmyslu a obchodu vlády České republiky. Do úřadu uvedl nového ministra předseda vlády Bohuslav Sobotka.

jaderná energie - Nový ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se ujal úřadu - V Česku (7 640) 1
Jmenování nového ministra průmyslu a obchodu. (Zdroj: MPO)

Jiří Havlíček včera složil v Trůnním sále Pražského hradu do rukou prezidenta republiky Miloše Zemana předepsaný slib nově jmenovaného ministra vlády České republiky. Prezident Miloš Zeman předal ministrovi Jiřímu Havlíčkovi jmenovací dekret ministra vlády a pogratuloval mu ke jmenování.

„Na základě historické zkušenosti vám přeji, abyste jako nový ministr průmyslu pokračoval v doslova staleté tradici českého průmyslu,“ uvedl prezident Miloš Zeman. „Přeji vám, abyste rozvíjel toto nahromaděné bohatství a nenechal ho vyhasnout kvůli nějakým hloupým ekonomickým experimentům,“ dodal prezident.

Do úřadu ministra průmyslu a obchodu uvedl nově jmenovaného ministra Jiřího Havlíčka předseda vlády Bohuslav Sobotka. Po krátkém setkání v pracovně ministra oficiálně představil premiér Bohuslav Sobotka nově jmenovaného ministra vedoucím pracovníkům Ministerstva průmyslu a obchodu.

„Jsem velmi rád, že Ministerstvo průmyslu a obchodu dostává po třiceti pěti dnech, po které jsem byl pověřen řízením resortu, nového ministra,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Sobotka dále řekl, že nový ministr má ve funkci šest hlavních úkolů. Mezi ně patří především zákon o elektronických komunikacích, zrychlení čerpání z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, digitalizace průmyslu, urychlení přípravy nového bloku jaderné elektrárny Dukovany či zlepšení ochrany spotřebitelů. Posledním bodem je změna systému investičních pobídek, aby stát podpořil zejména investice s vyšší přidanou hodnotou.

„Chtěl bych poděkovat panu premiéru Sobotkovi za to, že do mě vložil důvěru, že jsem vhodný kandidát na pozici ministra průmyslu a obchodu. Nesmírně si toho vážím, vím, že ten úkol, který je přede mnou, určitě není snadný. Křest ohněm začne už dnes odpoledne v Poslanecké sněmovně. Věřím, že budu úspěšný a že se nám prosadit podaří novelu zákona o elektronických komunikacích v prvním čtení,“ uvedl ministr Jiří Havlíček.

Zdroj: MPO, ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..