Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) pořádá v Praze první Česko-korejské fórum dodavatelů pro jaderný průmysl a vytváří s českými firmami strategická partnerství na dostavbu českých jaderných elektráren. Události, konající se 27. dubna v pražském hotelu Hilton, se zúčastní prezident & CEO společnosti KHNP Lee Kwan-sup, zástupce Vlády České republiky a vrcholní manažeři českých jaderných dodavatelů.

jaderná energie - Korejská energetická společnost KHNP vytváří s lokálními firmami dodavatelský řetězec pro dostavbu českého jádra - Nové bloky v ČR (APR1400 plant 460 KHNP) 1
Vizualizace dvou bloků s reaktory APR-1400. (Zdroj: World-nuclear-news.org)

„Česká republika je pro Koreu významným strategickým partnerem v oblasti obchodu a průmyslu a úspěch v tendru o dostavbu českých jaderných elektráren patří mezi klíčové priority naší společnosti. Již více než 40 let stavíme a provozujeme jen nejspolehlivější jaderné reaktory a naše projekty dodržují časový harmonogram výstavby i sjednaný rozpočet. Pro český projekt počítáme s reaktory generace III+, osvědčenou technologii, která splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy,“ říká prezident & CEO KHNP Lee Kwan-sup.

Hlavním cílem společnosti je nyní prohloubit spolupráci s českým energetickým průmyslem a lokálními firmami, které chce KHNP zapojit v maximální míře do svého dodavatelského řetězce.

„Považujeme za logické v zemi s tak bohatou průmyslovou tradicí úzce spolupracovat s domácími dodavateli. Služby českých dodavatelů do jaderného průmyslu jsou na špičkové úrovni a do výstavby jaderných reaktorů bychom jich rádi zapojili co nejvíce. S řadou českých firem jsme již spolupráci zahájili a fórum vnímáme jako příležitost, jak naše vztahy s českými firmami ještě prohloubit,“ doplňuje Lee Kwan-sup.

Význam Česko-Korejského obchodního partnerství na mezinárodní úrovni potvrzuje fakt, že se události kromě prezidenta & CEO KHNP zúčastní také představitelé Vlády České republiky. Česko-korejské fórum dodavatelů jaderného průmyslu je tak stvrzením dlouhodobé spolupráce mezi oběma zeměmi, symbolizované i uzavřením Česko-Korejského strategického partnerství v roce 2015.

Partnery události jsou Korejská jaderná asociace pro mezinárodní spolupráci (KNA), Korejská agentura pro podporu obchodu a investic (KOTRA), Aliance české energetiky (CPIA) a Národní strojírenský klastr (CMC).

Pro informaci:

KHNP je státem vlastněná společnost s více než 40letou tradicí ve výstavbě a provozování jaderných a vodních elektráren. Jako jeden z lídrů světového energetického průmyslu spolupracuje na projektech a je spolehlivým dodavatelem jaderných reaktorů. Firma v současnosti provozuje 25 jaderných elektráren a dalších 9 buduje ve Spojených arabských emirátech a Koreji. Moderní reaktory generace III+ EU-APR a APR1000 nabízejí nejmodernější prvky pasivní bezpečnosti, ochrany proti pádu velkých dopravních letadel a kybernetické bezpečnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..