Rostovská jaderná elektrárna ležící poblíž města Volgodonsk (pozn.: dříve se elektrárna jmenovala Volgodonská) v Rusku. Výstavba jaderné elektrárny začala v roce 1981, do komerčního provozu přešla elektrárna v roce 2001, druhý blok byl stavěn od roku 1983, ale do komerčního provozu přešel až v roce 2010. První dva bloky jsou standardní typy reaktorů VVER-1000/320.

jaderná energie - Fotogalerie rostovské jaderné elektrárny - Fotografie (uploaded foto fb 000224) 1
Třetí blok rostovské elektrárny (Zdroj: http://stock.rosenergoatom.ru)

Třetí blok byl stavěn pomocí technologie multi-D, jeho výstavba probíhala od roku 2009 a do komerčního provozu vstoupil blok v roce 2015. Oproti druhému bloku byla velmi zkrácena doba výstavby, navíc se celkově zlepšila jakost výroby. Více o technologii multi-D můžete dočíst například zde a zde.

Nyní probíhá výstavba čtvrtého bloku, který je také stavěn pomocí technologie multi-D, od roku 2010, plánované dokončení je na rok 2017. Třetí a čtvrtý blok rostovské jaderné elektrárny jsou poháněny také reaktory VVER-1000/320, ovšem tyto reaktory mají vyšší výkon. Zvýšení výkonu bylo možné provést díky technologickým rezervám vytvořených během projektování. Díky lepším výpočetním metodám je možné provozovat reaktory bezpečně na vyšší výkonové úrovni a tím zvýšit výkon turbíny. Sekundární okruh prošel také modernizacemi, které se týkaly zejména lopatkování v turbínách.

V následující fotogalerii si můžete prohlédnout rostovskou jadernou elektrárnu.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“26″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“200″ thumbnail_height=“150″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“21″ number_of_columns=“3″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]  Zdroj: http://stock.rosenergoatom.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..