„Když jsem vydržela tak dlouho, tak to ještě těch pár dní vydržím, než ministr vnitra neslučitelnost vysloví,“ řekla v Interview ČT24 Dana Drábová. Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost tak komentovala skutečnost, že nechce složit mandát zastupitelky Středočeského kraje (za STAN), který zároveň vykonává. Zákony jsou nejednoznačné, na což by měl upozornit i soud, domnívá se Drábová.

jaderná energie - ČT: Drábová: Je zřejmé, že mě ministr vnitra odvolá. Chci ale, aby se k věci vyjádřil soud - V Česku (318normal 1024 1) 1
Dana Drábová. (Zdroj: Obkjedu.cz)

„Ono to může vypadat trochu praštěně, protože pro mě osobně by bylo jednodušší se toho mandátu vzdát a rezignovat, jako to udělala kolegyně náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Dostálová v Královéhradeckém kraji,“ připouští Drábová, která si je vědoma, že ji ministr vnitra odvolá. Jde jí ale o to, aby se k příslušným zákonům vyjádřil soud. 

Drábová na problém už v době, kdy uvažovala o kandidatuře na krajskou zastupitelku, upozornila hnutí STAN, které sehnalo oponentní právní názory, podle nichž jsou zákony nejednoznačné, uvedla v Interview ČT24.

Celý text a záznam rozhovoru najdete na webu České televize.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..