Prezident Miloš Zeman včera jednal s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem. Jiřího Havlíčka navrhl panu prezidentovi premiér Bohuslav Sobotka jako kandidáta na nového ministra průmyslu a obchodu. Pan prezident na schůzce potvrdil, že Jiřího Havlíčka bude v příštím týdnu jmenovat ministrem průmyslu a obchodu.

jaderná energie - Prezident potvrdil, že příští týden bude Jiřího Havlíčka jmenovat ministrem průmyslu a obchodu - V Česku (Havlicek Jiri 1 portret 1024) 1
Jiří Havlíček, nyní náměstek ministra průmyslu a obchodu, který řídí sekci správní. (Zdroj: MPO)

Prezident Miloš Zeman již minulý týden uvedl, že s velkou pravděpodobností náměstka Jiřího Havlíčka jmenuje ministrem v týdnu po včerejší schůzce. Uvedl, že je potěšen, že dostal od premiéra Bohuslava Sobotky návrh jmenovat právě Jiřího Havlíčka i proto, že jako jediný z možných kandidátů na ministra zná dobře chod ministerstva a může resort okamžitě převzít.

„Setkání s panem prezidentem Milošem Zemanem bylo velmi přátelské. Poděkoval jsem panu prezidentovi za důvěru a slova podpory.  Seznámil jsem ho s úkoly, které Ministerstvo průmyslu a obchodu musí v letošním roce realizovat, a s prioritami, které jako možný ministr chci řešit. Jde především o prosazení novely zákona o elektronických komunikacích a tedy i posílení práv českých spotřebitelů v jejich vztahu k telefonním operátorům a urychlení čerpání prostředků z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost,“ uvedl po setkání náměstek ministra Jiří Havlíček.

„Hovořili jsme o řadě dalších priorit, například o připravované změně systému podpory investic, zaměřeného na investice přinášející vysokou přidanou hodnotu a vyspělé výrobní technologie, a o zavádění prvků Průmyslu 4.0 do naší ekonomiky a rozvoji nových technologií a nanotechnologií. Jednali jsme i o konkrétních problémech, jako je budoucí vývoj v OKD či jmenování Rady Energetického regulačního úřadu. Rozhovor s panem prezidentem byl pro mne v řadě aspektů velmi inspirativní a přinesl mi řadu námětů k přemýšlení,“ dodal po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem náměstek ministra průmyslu Jiří Havlíček.

Zdroj: Tisková zpráva MPO

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..