V pondělí 13. března přijel do Třebíče na setkání zástupce korejské společnosti KHNP pan Joonkyo Suh. 

jaderná energie - Energetické Třebíčsko: Zástupce korejské KHNP v Třebíči - Nové bloky v ČR (139normal 740) 1
Setkání Vítězslava Jonáše a Aleše Johna s Joonkyo Suhem. (Zdroj: Energeticketrebicsko.cz)

 

Energetické Třebíčsko oslovilo všechny potenciální dodavatele technologie nových jaderných bloků v Dukovanech s nabídkou uspořádání kulatých stolů. Smyslem těchto setkání je představení dané společnosti, technologie a také způsob zapojení českých firem do případné výstavby. Setkání se zúčastnil předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš a předseda Občanské bezpečnostní komise Aleš John.

„Hovořili jsme o aktuální situaci v české energetice, o tom, že zatím nemáme ministra průmyslu a také jsme se zajímali o to, kde ve světě KHNP staví jaderné bloky a v jaké fázi výstavba je,“ shrnul Aleš John.

KHNP aktuálně staví po celém světě 9 jaderných bloků a logicky se zajímají o možnosti spolupráce s Českou republikou. Joonkyo Suh má za úkol propojovat český průmysl s Koreou. Nabídka uspořádat kulatý stůl na zámku v Dukovanech se mu líbila. Energetické Třebíčsko uspořádalo první kulatý stůl vloni, a to s potenciálním dodavatelem firmou Rosatom.

„Pokud se domluvíme a zájem ze strany KHNP bude, připravíme na květen nebo červen další kulatý stůl. Pozvány budou lokální firmy a také zástupci samospráv,“ sdělil po jednání Jonáš.

Zdroj: Energetické Třebíčsko

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..