Jaderný energetický průmyslu musí prokázat zlepšenou genderovou diverzitu, aby bylo zajištěno, že má ty nejlepší talenty, kteří by reagovali na výzvy, kterým jaderný sektor čelí a čelit bude, prohlásila dne 1. února mluvčí světové neziskové asociace Women in Nuclear (WiN) na britské konferenci, která se konala v Londýně.

jaderná energie - Diverzita jako klíč jak čelit budoucím výzvám v jaderném průmyslu - Ve světě (win europe) 1
Logo organizace WiN (zdroj: www.euronuclear.org)

„Máme-li využít předností všech dostupných talentů v naší zemi, měli bychom se ujistit, že aktivně propagujeme jaderný průmysl jako pole příležitostí pro všechny talenty, kteří existují v našich komunitách,“ uvedl generální ředitel společnosti NuGen Tom Samson. „Jinak přijdeme o obrovské talenty, kteří by se mohli stát našimi budoucí odborníky, operátory, inovátory, inženýry, atd.“

Samson prohlásil, že jaderný průmysl potřebuje zlepšit svůj profil rozmanitosti napříč všemi aspekty podnikání. Dále pokračoval, že ženy by měly být aktivně podporovány k účasti ve STEM předmětech (STEM = science, technology, engineeirng, maths – věda, technologie, inženýrství a matematika), zejména během studia ve škole. Samson sdělil, že jaderný průmysl by jim měl „vysvětlit kariérní vyhlídky a příležitosti v této oblasti a měl by vzít v úvahu, jak my sami vnímáme tuto konkrétní cílovou skupinu. Potřebujeme více talentů zaměřených na STEM předměty, aby budovaly a rozvíjely náš průmysl.“

Samson sdělil, že společnost NuGen – jako relativně nový podnik – má „určitou výhodu v tom, že má čistý štít“. Z tohoto důvodu, vysvětlil, se společnost může zaměřit na budování organizace od základu – se systémy a podporou k povzbuzování, rozmanitosti a začleňování.

Dále řekl, že průmysl potřebuje prokázat zlepšenou genderovou rozmanitost s cílem přilákat nejlepší talenty, kteří jsou aktuálně k dispozici.

Paul Spence, ředitel strategie a firemních záležitostí ve společnosti EDF Energy, uvedl, že problém zlepšení diverzity je zřejmý. „Rozsah výzev, kterým čelíme jako společnosti i jako průmysl – ať už je to prodloužení provozu stávajících jaderných elektráren, postavení jaderné elektrárny Hinkley Point C včas a v rámci rozpočtu, zavedení malých modulárních reaktorů do praxe či rozvoj technologií na akumulaci elektřiny – je velmi široký,“ řekl. Spence doplnil, že potřebujeme začít využívat dovedností všech dostupných talentovaných lidí s cílem čelit těmto výzvám.

Dále Spence sdělil: „Proč nejsme v zajišťování genderové diverzity stejně systematičtí jako při zajišťování bezpečnosti jaderných zařízení? Jedná se při tom a podobný řád kroků, které musíme pro tento cíl učinit. Máme určité zásady, symbolické akce, opatření, nařízení, když děláme něco nesprávně, v některých případech řešíme chování lidí, kteří nečiní, jak mají, abychom všechny ujistili, že vedení a střední management dodržuje, co říká, a náš firemní tým viděl, že chování a prázdné řeči napravujeme.“

Samson dodal, že průmysl potřebuje „ukázat prostředí v organizacích, které existují v našem průmyslu, kde otevřenost, komunikace, spolupráce a začleňování všech jsou principy, které fungují. Hodně z těchto principů je navíc úzce spojeno s jadernou bezpečností“.

Sarah Cole, projektantka námořních ponorek spolupracující s britským ministerstvem obrany, uvedla, že celý průmysl má svou roli ve zlepšování genderové diverzity. „Všichni máme svou roli bez ohledu na to, zda jste ve společnosti vedoucím nebo ze středního managementu, muž či žena…   My všichni máme své místo v provedení potřebných změn,“ dodala.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..