Vláda na včerejší schůzi schválila zřízení tří pracovních skupin Stálého výboru pro jadernou energetiku. Činnost odborně specializovaných pracovních skupin pod vedením Stálého výboru pro jadernou energetiku je nezbytná pro dílčí naplňování Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v České republice.

jaderná energie - Vláda schválila zřízení tří pracovních skupin Stálého výboru pro jadernou energetiku - Nové bloky v ČR (Vizualizace nových bloků JE Temelín. Zdroj ČEZ) 1
Takto nějak by mohla vypadat dostavěná JE Temelín (zdroj: Temelinky.cz)

Stěžejní pro jejich činnost bude oblast analýzy a vyhodnocení odpovědí na tzv. Žádost o informace, která byla odeslána potenciálním dodavatelům a oblast přípravy klíčových materiálů na jednání vlády umožňující rozhodnout o preferovaném investičním modelu.

  • Pracovní skupina pro strategii financování se zaměří zejména na přípravu variant obchodně-investičních modelů, jejich ekonomickou analýzu a prověření proveditelnosti z hlediska jejich souladu s pravidly veřejné podpory a dopadu na státní rozpočet a veřejné finance.
  • Mandátem legislativně-právní pracovní skupiny je zejména zajištění právních analýz: Možnosti výstavby na základě pokynu vlastníka (ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu) a právní analýzy Možnosti alternativního obchodního zajištění (ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj).
  • Technicko – investiční pracovní skupina se mj. zaměří na přípravu variant obchodně-investičních modelů výstavby nových jaderných zdrojů a na přípravu vstupů pro ekonomickou analýzu obchodně-investičních modelů jednotlivých variant investičních a dodavatelských modelů výstavby.

Činnost pracovních skupin zajišťuje vládní zmocněnec pro jadernou energetiku v souladu se schváleným mandátem jeho činnosti. Za administrativní zajištění činnosti pracovní skupiny zodpovídá její předseda, který může požádat o částečné administrativní zajištění oddělení koordinace rozvoje jaderné energetiky Ministerstva průmyslu a obchodu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..