Na třetím bloku JE Summer byl instalován supermodul. Tento úspěch značí další stavební milník společnosti South Carolina při stavbě bloku s reaktorem AP1000.

ca01-scana-460
Staveniště JE Summer (zdroj: World Nuclear News)

Modul z betonu a oceli – vážící 1 089 tun, měřící 27 metrů na délku, 29 metrů na šířku a 24 metrů na výšku –  je umístěn uvnitř kontejnmentového modulu třetího bloku JE Summer, kde budou rovněž parogenerátory a další komponenty primárního okruhu. Tento modul se označuje jako supermodul, neboť je příliš velký na to, aby byl dopraven prostřednictvím silniční a železniční dopravy, a byl tak postaven přímo v areálu elektrárny.

Jeden z největších jeřábů na světě o výšce 171 metrů vyzdvihl tento supermodul na své místo dne 16. prosince roku 2016.

Třetí blok JE Summer je jedním ze dvou bloků s reaktorem AP1000 od společnosti Westinghouse, který je stavěn v této lokalitě společností South Carolina Electric & Gas, jež je dceřinou firmou korporace Scana Corporation, která je vlastněna společností Santee Cooper. Společnost Westinghouse je dodavatelem, firma Fluor je hlavním koordinátorem výstavby.

Výstavba započala na obou blocích v roce 2013. Očekává se, že druhý blok elektrárny vstoupí do provozu v roce 2019 a třetí blok ho bude následovat v roce 2020. Na druhém bloku JE Summer byl instalován modul CA01 v červenci minulého roku a jeho reaktorová nádoba byla umístěna do kontejnmentu v srpnu 2016.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..