Úterý, 29 září
Shadow

Na třetím bloku JE Summer byl umístěn supermodul CA01

Na třetím bloku JE Summer byl instalován supermodul. Tento úspěch značí další stavební milník společnosti South Carolina při stavbě bloku s reaktorem AP1000.

ca01-scana-460
Staveniště JE Summer (zdroj: World Nuclear News)

Modul z betonu a oceli – vážící 1 089 tun, měřící 27 metrů na délku, 29 metrů na šířku a 24 metrů na výšku –  je umístěn uvnitř kontejnmentového modulu třetího bloku JE Summer, kde budou rovněž parogenerátory a další komponenty primárního okruhu. Tento modul se označuje jako supermodul, neboť je příliš velký na to, aby byl dopraven prostřednictvím silniční a železniční dopravy, a byl tak postaven přímo v areálu elektrárny.

Jeden z největších jeřábů na světě o výšce 171 metrů vyzdvihl tento supermodul na své místo dne 16. prosince roku 2016.

Třetí blok JE Summer je jedním ze dvou bloků s reaktorem AP1000 od společnosti Westinghouse, který je stavěn v této lokalitě společností South Carolina Electric & Gas, jež je dceřinou firmou korporace Scana Corporation, která je vlastněna společností Santee Cooper. Společnost Westinghouse je dodavatelem, firma Fluor je hlavním koordinátorem výstavby.

Výstavba započala na obou blocích v roce 2013. Očekává se, že druhý blok elektrárny vstoupí do provozu v roce 2019 a třetí blok ho bude následovat v roce 2020. Na druhém bloku JE Summer byl instalován modul CA01 v červenci minulého roku a jeho reaktorová nádoba byla umístěna do kontejnmentu v srpnu 2016.

Zdroj: World Nuclear News

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..