Firmy EDF a AREVA, respektive dřívější Framatomme, jsou firmy zabývající se vývojem a výrobou jaderných zařízení. Jejich elektrárny stojí například ve francii a Spojeném království. Nyní se firma Areva specializovala na vývoj Evropského tlakovodního reaktoru. V galerii si můžete prohlédnout několik jaderných elektráren, které stojí ve Francii, nebo Spojeném království.

Jaderná elektrárna Dungeness stojí na jižním pobřeží Anglie, v elektrárně jsou postaveny dva plynem chlazené reaktory o výkonu 1050 MW elektrických. Chladivem je oxid uhličitý. Výstavba elektrárny začala v roce 1965, připojení k elektrické síti 1983 a plánované vyřazení z provozu v roce 2028. 

Hartlepool je elektrárna situovaná v severozápadní části Anglie s výkonem 1320 MW elektrických. Jedná se o dva plynem chlazené reaktory každý o výkonu přibližně 660 MW elektrických. Výstavba začala v roce 1969, dokončená byla  v 1985 a plánované odstavení reaktorů je v roce 2024. Reaktory jsou chlazeny, podobně jako v Dungeness, oxidem uhličitým.

Jaderná elektrárna Heysham je situovaná  na severozápadě Anglie, skládá se ze dvou komplexů Heysham 1 a Heysham 2. Opět se jedná o plynem chlazené jaderné reaktory o výkonu 1150 MW elektrických a 1250 MW elektrických. Heysham 1 pracuje od roku 1983 a plánované odstavení je v roce 2024. Heysham 2 přešel do komerčního provozu v roce 1988 a plánované edstavení elektrárny je v roce 2030. 

Hinkley Point B je situovaná na jihozápadě Anglie, chlazená oxidem uhličitým. V této elektrárně jsou vystavěny dva bloky každý o výkonu 955 MW elektrických. Výstavba začala v roce 1967, do komerčního provozu elektrárna přešla v roce 1976 a vyřazení je plánováno v roce 2023.

Hunterston B je situována na jihozápadě Anglie, v elektrárně jsou dva plynem chlazené reaktory o výkonu 610 MW elektrických. Elektrárna začala produkovat elektrickou energii v roce 1976 a plánované odstavení je v roce 2023. V roce 1988 se na elektrárně stala nehoda, ohodnocena stuněm INES 2, kdy v důsledku silného větru a bouře došlo k přerušení dodávek elektřiny. Po několika pokusech zprovoznit dodávky elektřiny se nepodařilo spustit záložní dieselgenerátory . Normálně po přerušení činnosti hlavních cirkulačních čerpadel je reaktor chlazen po dobu 20 hodin pomocí pasivního systému, který ale v roce 1988 nenaběhl. Chlazení reaktoru bylo zprovozněno po 4 hodinách. Vzhledem k designu reaktoru (inherentní bezpečnosti) se reaktorová nádoba ani žádné jiné komponenty nepoškodily a elektrárna tak mohla být, po určitých modernizacích, provozována i nadále.

Sizewell B je jednou z elektráren, která se snaží prosazovat venkovní design elektrárny. Svojí námořnickou modrou barvou, s bílou kupolí, zaujme již z velké vzdálenosti. Elektrárna leží na jihovýchodě Anglie. Teplo produkuje lehkovodní tlakovodní jaderný reaktor o výkonu 1198 MW elektrických. Výstavba začala v roce 1988, ke komerčnímu provozu elektrárna přešla v roce 1995. Odstavení reaktoru je plánováno v roce 2035.   

Poslední elektrárnou, jejíž fotky jsou v galerii je Torness. V elektrárně jsou dva plynem chlazené (CO2)  jaderné reaktory, každý o výkonu 1190 MW elektrických. Výstavba začala v roce 1980, ke komerčnímu provozu přešla v roce 1988 a plánované odstavení reaktoru je v roce 2030.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“15″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“200″ thumbnail_height=“150″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“3″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]Zdroj: https://www.edfenergy.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..